Czyściwo wielozadaniowe - Tork Biobased

Autor: Higma Service

Przedstawiamy nowe rozwiązanie Tork, marki firmy Essity. Tork jest światowym liderem w swojej dziedzinie i największym dostawcą profesjonalnych rozwiązań higienicznych w Europie. Marka rozszerza swoją przemysłową ofertę o nowe produkty i opakowania, w tym Tork Biobased czyściwo wielozadaniowe do trudnych zabrudzeń.

 

Nowy produkt Tork – Biobased, to  czyściwo wielozadaniowe do trudnych zabrudzeń z materiałów pochodzenia roślinnego w 99% wytwarzane jest ze składników roślinnych. Nowe czyściwo ułatwia firmom spełnianie ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pozwala równie skutecznie wykonywać zadania związane z czyszczeniem, co tradycyjne czyściwa, przy czym spowalnia gromadzenie dwutlenku węgla w atmosferze. Produkt posiada certyfikację OK Biobased stowarzyszenia TÜV Austria. Certyfikat ten potwierdza roślinny skład produktu, który osiąga najwyższe noty w kategorii sprzątania i oferuje korzyści w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Obecnie producenci szukają rozwiązań, które pomogą im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności. Tork Biobased, to czyściwo wielozadaniowe do trudnych zabrudzeń, które ma ulepszone właściwości absorpcyjne, większą trwałość i odporność na strzępienie. Dodatkowo marka Tork wprowadza nowe i udoskonalone opakowania. Opakowania zostały wykonane z tworzyw sztucznych, które w 30% pochodzą z recyklingu oraz włókien kartonowych pochodzących w 100% z recyklingu. Dzięki stosowaniu przez markę Tork technologii exelClean, ślad węglowy w ciągu ostatniej dekady został obniżony o 28%[1]. Przede wszystkim marka pomaga w redukcji zużycia rozpuszczalników, innymi słowy zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Przez wprowadzone zmiany, dozowanie stało się skuteczniejsze.

Poprawiony składany format czyściw spowodował, że dostęp do nich stał się łatwiejszy. Dozowanie odcinek po odcinku gwarantuję, wysoki poziom wydajności oraz higieny. Każda osoba korzysta tylko ze swojego ręcznika bez konieczności dotykania dozownika zmniejszając jednocześnie ilość odpadów. Produkty Tork maja za zadanie ponosić efektywność pracy. Warto zaznaczyć, że marka nie rezygnują z realizacji i celów zrównoważonego rozwoju. A wszystko przy zachowaniu rygorystycznych standardów produkcji.

 

 

Warto przeczytać:

Dlaczego warto wybrać profesjonalne środki czystości

 

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami Tork, zadzwoń do naszego Działu Obsługi Klienta pod numer 801 315 198 lub skontaktuj się z naszym Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.

[1] Na podstawie analizy cyklu życia przeprowadzonej przez Essity oraz zweryfikowanej przez Life IVL Svenska Miljöinstitutet w kwietniu 2011 w porównaniu do technologii Tork exelCLEAN® w 2011.