Mycie i dezynfekcja powierzchni. Wyjątkowa technologia

Autor: Higma Service

Złożone problemy wymagają kompleksowego podejścia. W dobie pandemii dostrzegają ten fakt praktycznie wszyscy – od małych i średnich przedsiębiorstw po duże instytucje państwowe. Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zaznacza, że regularne mycie i dezynfekcja powierzchni są kluczowe w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczególnie dotyczy to takich miejsc, jak lady, biurka, stoły, a także włączniki światła, klamki i poręcze. W internecie można znaleźć obecnie całą masę środków, jednak w obecnej sytuacji należy stawiać na profesjonalne i sprawdzone produkty. 

Dezynfekcja powierzchni – dlaczego jest tak ważna?

Regularne czyszczenie i dezynfekcja miejsc, których dotykamy każdego dnia to sposób na walkę z drobnoustrojami. Z badań naukowych wynika, że nowy koronawirus może przetrwać na różnych powierzchniach nawet do trzech dni (np. plastik i stal nierdzewna). To pokazuje skalę problemu – wcale nie musisz mieć kontaktu z zarażoną osobą, by ulec zakażeniu. Wystarczy, że dotkniesz przedmiotu, z którym nosiciel wirusa wcześniej miał styczność, by ten mógł łatwo dostać się do Twojego organizmu. Zatem prawidłowa higiena rąk i czyste powierzchnie to obecnie krytyczne ważne kwestie.

dezynfekcja powierzchni

 

Technologia Viledy Professional

Vileda Professional opracowała profesjonalną koncepcję utrzymania czystości dla (nie)profesjonalnych środków czyszczących, opartą na jednorazowych materiałach z mikrowłókien. Co istotne, mikrowłókna posiadają sprawdzone, lepsze właściwości czyszczące i tym samym zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-Co-2 bardziej skutecznie niż tradycyjne materiały.

Dlaczego mikrowłókna są bardziej skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń? Ponieważ ich struktura jest wiele razy cieńsza od ludzkiego włosa, co sprawia, że końcówki włókien są „ostre” i zeskrobują zanieczyszczenia z powierzchni. Innymi słowy mikrowłókna zapewniają mechaniczny efekt czyszczący, przez co już sama ścierka zwilżona wodą zapewnia odpowiednie działanie czyszczące. Często nie ma potrzeby stosowania detergentu do czyszczenia. Co prawda w powietrzu nie unosi się „zapach czystości”, ale powierzchnie są dobrze oczyszczone. Dodatkowym atutem są maleńkie przestrzenie pomiędzy mikrowłóknami , które pochłaniają automatycznie ciecze i brud oraz mikroorganizmy, co nazywamy działaniem kapilarnym. Niezależne instytuty badawcze potwierdziły doskonałe działanie czyszczące mikrowłókien.

Jeżeli chcesz użyć ścierek Viledy tylko do mycia powierzchni, nie musisz stosować detergentów. Mikrowłókna „zeskrobują” brud oraz większość bakterii i wirusów z powierzchni. Często wystarczy jedynie zwilżyć ścierkę wodą. Mydło pozostawia co prawda ładny zapach, ale jego stosowanie nie jest konieczne. W ten sposób unikniesz smug po wyschnięciu, osadów mydła (czyli pożywki dla bakterii), a także oszczędzisz pieniądze.
Istnieje również możliwość stosowania ścierek jednorazowego użytku z mikrowłókien do dezynfekcji. Należy w tym wypadku zwilżyć ścierkę zalecanym środkiem dezynfekującym, zdezynfekować powierzchnię, a następnie wyrzuć ścierkę. Jeśli na powierzchni znajdują się widoczne zabrudzenia, należy je najpierw usunąć i wysuszyć powierzchnię, a dopiero potem ją zdezynfekować.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli zainteresowała Cię innowacyjna technologia proponowana przez markę Vileda Proffesional, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Możesz nas również polubić na Facebooku, gdzie publikujemy informacje na temat aktualnych promocji i produktów.

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.