Mycie i dezynfekcja powierzchni. Wyjątkowa technologia

Autor: Higma Service

Złożone problemy wymagają kompleksowego podejścia, a do takich niewątpliwie należy funkcjonowanie firm w w ciągu ostatniego półrocza. W dobie pandemii dostrzegają ten fakt praktycznie wszyscy – od małych i średnich przedsiębiorstw po duże instytucje państwowe. Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zaznacza, że regularne mycie i dezynfekcja powierzchni są kluczowe w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczególnie dotyczy to takich miejsc, jak lady, biurka, stoły, a także włączniki światła, klamki i poręcze. W internecie można znaleźć obecnie całą masę środków, jednak w obecnej sytuacji należy stawiać na profesjonalne i sprawdzone produkty. Badania potwierdzają, że do takich rozwiązań należą ścierki z mikrowłókna marki Vileda Professional.

Dezynfekcja powierzchni – dlaczego jest tak ważna?

Regularne czyszczenie i dezynfekcja miejsc, których dotykamy każdego dnia to sposób na walkę z drobnoustrojami. Z badań naukowych wynika, że nowy koronawirus może przetrwać na różnych powierzchniach nawet do trzech dni (np. plastik i stal nierdzewna). To pokazuje skalę problemu – wcale nie musisz mieć kontaktu z zarażoną osobą, by ulec zakażeniu. Wystarczy, że dotkniesz przedmiotu, z którym nosiciel wirusa wcześniej miał styczność, by ten mógł łatwo dostać się do Twojego organizmu. Zatem prawidłowa higiena rąk i czyste powierzchnie to obecnie krytyczne ważne kwestie, szczególnie w miejscach pracy, w których na co dzień przebywa wiele osób.

dezynfekcja powierzchni

 

Technologia Viledy Professional

Vileda Professional opracowała profesjonalną koncepcję utrzymania czystości dla (nie)profesjonalnych środków czyszczących, opartą na jednorazowych materiałach z mikrowłókien. Co istotne, mikrowłókna posiadają sprawdzone, lepsze właściwości czyszczące i tym samym zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa Sars-Co-2 bardziej skutecznie niż tradycyjne materiały.

Dlaczego mikrowłókna są bardziej skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń? Ponieważ ich struktura jest wielokrotnie cieńsza od ludzkiego włosa, co sprawia, że końcówki włókien są „ostre” i zeskrobują zanieczyszczenia z powierzchni. Innymi słowy mikrowłókna zapewniają mechaniczny efekt czyszczący, przez co już sama ścierka zwilżona wodą zapewnia odpowiednie działanie czyszczące. Często nie ma potrzeby stosowania detergentu do czyszczenia. Co prawda w powietrzu nie unosi się „zapach czystości”, ale powierzchnie są dobrze oczyszczone. Dodatkowym atutem są maleńkie przestrzenie pomiędzy mikrowłóknami , które pochłaniają automatycznie ciecze i brud oraz mikroorganizmy, co nazywamy działaniem kapilarnym. Niezależne instytuty badawcze potwierdziły doskonałe działanie czyszczące mikrowłókien.

Jeżeli chcesz użyć ścierek Viledy tylko do mycia powierzchni, nie musisz stosować detergentów. Mikrowłókna „zeskrobują” brud oraz większość bakterii i wirusów z powierzchni. Często wystarczy jedynie zwilżyć ścierkę wodą. Mydło pozostawia co prawda ładny zapach, ale jego stosowanie nie jest konieczne. W ten sposób unikniesz smug po wyschnięciu, osadów mydła (czyli pożywki dla bakterii), a także oszczędzisz pieniądze.

Istnieje również możliwość stosowania ścierek jednorazowego użytku z mikrowłókien do dezynfekcji. Należy w tym wypadku zwilżyć ścierkę zalecanym środkiem dezynfekującym, zdezynfekować powierzchnię, a następnie wyrzuć ścierkę. Jeśli na powierzchni znajdują się widoczne zabrudzenia, należy je najpierw usunąć i wysuszyć powierzchnię, a dopiero potem ją zdezynfekować.

Skuteczność mikrowłókna w usuwaniu koronawirusa

W związku z obecnymi potrzebami rynku, Vileda Professional zleciła badania, których celem było określenie skuteczności ściereczek z mikrowłókna w usuwaniu z powierzchni koronawirusa. Testy przeprowadzono w maju 2020 w zewnętrznym laboratorium Dr. Brill + Partner GmbH, Institute for Hygiene and Microbiology w Niemczech. Celem metody badawczej była ocena skuteczności usuwania koronawirusa bydlęcego (BCoV) jako substytutu SARS-CoV-2 przez ściereczkę MicronQuick Vileda Professional z płytek podłogowych PCV.

Dlaczego testy zostały przeprowadzone na koronawirusie bydlęcym? Ponieważ nie przechodzi na ludzi, więc instytuty badawcze mogą go bezpiecznie testować. Ponadto, obecnie tylko ograniczona liczba laboratoriów na świecie może badać SARS-CoV-2 (COVID-19). Co istotne, koronawirus bydlęcy BCoV należy biologicznie do tej samej podrodziny i grupy generycznej co SARS-CoV- 2, a obydwa wirusy są porównywalne pod względem wielkości, struktury i otoczki.

Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają wysoką skuteczność ściereczek w oczyszczaniu powierzchni z koronawirusa – wynosi ona aż 99,86 proc.! 

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli zainteresowała Cię innowacyjna technologia proponowana przez markę Vileda Professional, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Możesz nas również polubić na Facebooku, gdzie publikujemy informacje na temat aktualnych promocji i produktów.