Dlaczego warto wybrać profesjonalne środki czystości?

Autor: Higma Service

Profesjonalne środki czystości, zapewniają wysoki poziom higieny, który wymagają takie obiekty jak hotele, restauracje, domy opieki społecznej, szpitale, instytucje publiczne i galerie handlowe. Ten rodzaj środków czystości sprawdzi się świetnie w przestrzeniach z dużą ilością zabrudzeń oraz bakterii. Preparaty te wyróżniają się wysoką skutecznością oraz wydajnością. Wybierając profesjonalne środki możemy zaoszczędzić oraz uzyskamy szybsze efekty, ponieważ są to produkty przeznaczone do ściśle określonych zadań. Często korzystanie z takich produktów wymaga odpowiedniego przeszkolenia i wiedzy.

 

Jak stosować chemie profesjonalną ?

Chemia profesjonalna posiada całkowicie inny skład porównując do ogólnodostępnych produktów. Stosując profesjonalne środki czystości musimy pamiętać o jego rozcieńczeniu, że względu na zawarte w nich wysokie stężenie i substancje czynną. Produkty te pozwalają nam przygotować kilkadziesiąt litrów roztworu czyszczącego i wyczyścić stare i silne zabrudzenia w krótkim czasie. Przez rozcieńczanie usuniemy delikatne zabrudzenia stosując miarę 1:100, do mocniejszych zabrudzeń potrzebujemy rozcieńczenia w skali 1:10 – 1:20.

Stosując profesjonalne środki pamiętajmy, aby rozróżnić podział na rodzaj powierzchni i stopień zabrudzenia, żeby nie zniszczyć materiału, z którego są wykonane. Podczas użytkowania stosujmy się do zalecanego dozowania, zgodnie z instrukcją, którą znajdziemy na odwrocie produktu. Zawiera ona wszelkie informację i zalecenia na temat prawidłowego stosowania tego typu środków. Odpowiednio przygotowany roztwór myjący pozwoli na poprawne użytkowanie i otrzymanie zadawalających rezultatów. Nie należy mieszać produktu z innymi środkami. Tłuste zabrudzenia wyczyścimy preparatami o odczynie zasadowym, natomiast kamień, osady mydlane i rdzę usuną produkty o odczynie kwaśnym. Należy pamiętać, aby podczas czyszczenia powierzchniowego nakładać produkt na czystą ściereczkę, zużywamy wtedy mniej produktu w porównaniu ze spryskaniem całej powierzchni w celu usunięcia zabrudzenia.

 

Ekologiczne rozwiązania

W chemii profesjonalnej istnieją także ekologiczne rozwiązania. Naturalny skład, w których brak substancji sztucznych również może zagwarantować najwyższą jakość czyszczenia. Produkty firm Diversey Essity (Tork) oraz Werner&Mertz posiadają w swojej ofercie produkty, które działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Misją tych firm jest poprawa środowiska, ochrona i troska o ludzi oraz innowacyjne rozwiązania. Powyższe marki posiadają produkty, które są wolne od niebezpiecznych i zabronionych materiałów. Około 90% opakowań jest wykonywanych z surowców odnawialnych oraz posiadają stałą redukcję wpływu na środowisko. Firmy posiadają wspólny certyfikat – Ecolabel. Jest to dobrowolny certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską od 1992 roku zarówno produktom jak i usługom, których cały cykl życia ma jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

 

Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszych rozwiązań do Twojej firmy? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta tel.801 315 198.