Drobnoustroje - jak skutecznie czyścić powierzchnie?

Autor: Higma Service

W ostatnim czasie kwestie czystości i higieny zdecydowanie zyskały na znaczeniu, szczególnie w miejscach publicznych. Każdego dnia kilka razy zastanawiamy się, zanim czegoś dotkniemy i staramy się jak najlepiej przestrzegać zasad prawidłowej higieny. W wielu przypadkach okazuje się, że utrzymanie czystości nagle zajmuje dużo więcej czasu niż zwykle. Bardziej się przykładamy i liczymy, że czyste powierzchnie będą swego rodzaju orężem w walce z koronawirusem. I tutaj warto zadać sobie pytanie – jak czyścić powierzchnie w skuteczny sposób? Jak robić to sprawnie, a jednocześnie zapewnić najwyższy standard higieniczny?

Jak czyścić powierzchnie?

Na poziom higieny w pomieszczeniach wpływa kilka czynników. Wiele zależy od tego, czy będą one spełnione w sposób skrupulatny i czy czynności są wykonywane regularnie. W czasie pandemii nie ma miejsca na niedopatrzenia w tym zakresie, gdyż mają one wpływ na zdrowie nas wszystkich. Przestrzeganie odpowiednio dopasowanych do danej przestrzeni planów higieny to jedno, ale nie można zapominać o profesjonalnym sprzęcie. To dzięki niemu jesteś w stanie zmniejszyć nakłady pracy na sprzątanie i jednocześnie zapewnić najwyższy standard higieniczny w Twoim lokalu. O tym, dlaczego prawidłowe mycie i dezynfekcja powierzchni są tak ważne przeczytasz w tym artykule.

jak czyścić powierzchnie

 

Jaki sprzęt wybrać?

W sytuacjach kryzysowych nie ma czasu i miejsca na półśrodki. Dlatego zwróć uwagę na jakość wybieranych produktów i sprawdź, czy zostały one odpowiednio przetestowane. Podpowiadamy, że jednym z najbardziej skutecznych materiałów do czyszczenia powierzchni jest mikrowłókno. Dlaczego? Mikrowłókna posiadają sprawdzone właściwości czyszczące i tym samym zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów bardziej skutecznie niż tradycyjne materiały. Są one o wiele cieńsze od ludzkiego włosa, dlatego końcówki włókien są „ostre„ i zeskrobują zanieczyszczenia z powierzchni. Innymi słowy mikrowłókna mają mechaniczny efekt czyszczący, przez co już sam mop zwilżony wodą zapewnia odpowiednie działanie czyszczące.

Produkty z mikrowłókna

Przykładem takiego produktu są ściereczki wielorazowego użytku MicronQuick marki Vileda Professional. Badania potwierdzają, że ściereczki usuwają do 99,99% bakterii z czyszczonej powierzchni. Jak to możliwe? Mikrowłókna docierają nawet do niewidocznych pęknięć i szczelin („zakamarków”), a gęsta sieć włókien przechwytuje nawet „cząsteczki” wielkości mikrona. To „wychwytywanie” nie działa w
przypadku ścierek wykonanych z konwencjonalnych, grubszych włókien, ponieważ mają one tendencję do osadzania bakterii z powrotem na powierzchni.

Jeśli chodzi o podłogi, to interesującym rozwiązaniem jest mop jednorazowego użytku z mikrowłókien MicroOne Premium CombiSpeed Pro. Posiada wiele zalet mopa wielokrotnego użytku, połączonych z zaletami mopa jednorazowego, a należą do nich łatwość użycia, higiena i brak prania. Mop jest idealny do stosowania w służbie zdrowia w obszarach wymagających wysokich standardów czyszczenia takich jak: izolatka, pokój pacjenta oraz innych stref o wyższym standardzie higieny. Doskonale sprawdza się również w obszarach takich jak: biura, hotele, restauracje i catering nawet na nierównej lub mocno zabrudzonej powierzchni. Czyli ogólnie ujmując – mop sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których przebywają ludzie i wymagany jest wysoki standard higieniczny.

Kolejna warta uwagi możliwość to system ClickSpeed również marki Vileda Professional. Składają się na niego mop i uchwyt Click Speed oraz kij teleskopowy. Mop to certyfikowany produkt (BMA), który usuwa 96,3% bakterii i zanieczyszczeń z powierzchni. Dodatkowo nie ma kieszeni czy innych mocowań, w których mogą zbierać się zarazki. Mop jest jednorazowy i wykonany w 30% z mikrowłókna, o którego zaletach pisaliśmy powyżej.

Jeśli chodzi o uchwyt, jest on wyposażony w magnetyczny system zamykania, jest lekki i prosty w obsłudze, a ściąganie i nakładanie mopów nie wymaga ich dotykania. Wszystko to wpływa pozytywnie na komfort pracy i użytkowania. Natomiast kij teleskopowy posiada wytrzymałą, a zarazem lekką konstrukcję, regulowaną długość (100-180 cm), a także nadaje się do sterylizacji, która pomoże jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo użytkownika.

Co ciekawe, ścierki i mopy z mikrowłókna marki Vileda zostały przebadane przez trzy niezależne instytuty badawcze w Niemczech (Microsearch Laboratories Ltd, BMA Labor, PDA Laboratories Inc.), które potwierdzają blisko stuprocentową skuteczność tych produktów w usuwaniu bakterii.

labolatorium

Skontaktuj się z nami!

Zainteresowały Ci powyższe rozwiązania? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Zapraszamy także na nasze profile na Facebooku i LinkedIn. Bądźmy w kontakcie!

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.