II fala pandemii SARS-CoV-2

Autor: Higma Service

Sytuacja w kraju nie polepsza się, codziennie odnotowywane są kolejne, wysokie liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

O ile osoby zakażone, z obawami chorobowymi Covid19, są kierowane do izolacji lub leczone to osoby bezobjawowe, zakażone wirusem, funkcjonują na co dzień, chodzą do pracy, robią zakupy, spotykają się z rodziną, etc. Mogą w ten sposób przekazywać patogen i zakażać inne osoby, które niekoniecznie będą chorować lub także mogą przechodzić zakażenie i chorobę bezobjawowo.

Aby zapobiegać i minimalizować możliwość transmisji wirusa zalecamy przede wszystkim myć ręce a następnie je dezynfekować. O myciu rąk pisaliśmy tutaj a o dezynfekcji tutaj.

Dodatkowym zabezpieczeniem, które od 10 października obowiązuje w naszym kraju jest maseczka. Zasady noszenia maseczek w przestrzeni publicznej określa rozporządzenie Rady Ministrów z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Za nieprzestrzeganie tego nakazu grozi mandat. Noszenie maseczek jest poddawane dyskusji i wiele osób kwestionuje ich działanie, jednak wg. danych opublikowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat, ponad 70% osób popiera noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Wracając do dezynfekcji warto zwrócić uwagę na to czym dezynfekujemy nasze dłonie. W chwili obecnej nadal na rynku dostępne są środki, których pochodzenie i skład są wątpliwe, a zostały wprowadzone do obrotu na podstawie komunikatu Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczy, który upraszcza procedury wprowadzenia na rynek produktów do dezynfekcji dłoni. Pisaliśmy o tym tutaj

Aby częste dezynfekowanie dłoni nie powodowało zniszczenia naszej skóry, rekomendujemy używanie kremów i środków do pielęgnacji dłoni, szczególnie w nadchodzącym okresie jesienno- zimowym. O tym czym się kierować w wyborze kremu i jak dbać o ręce piszemy tutaj.

Wszystkie powyższe rozwiązania są dostępne w naszej ofercie. Poprzez odpowiednio dobrane systemy higieniczne i preparaty do mycia i dezynfekcji można istotnie ograniczyć ryzyko zakażeń.

Na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus znajdują się aktualne zalecenia, ograniczenia i zasady funkcjonowania w czasie pandemii koronawirusa.

My pomożemy zapewnić najwyższe standardy higieniczne w Twojej firmie. Zadzwoń pod numer 774022050 lub skontaktuj się z naszym Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Szanowni Państwo, zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo wszystkich podjętych działań, które mają nas uchronić nie ma 100% zabezpieczenia przed zakażaniem wirusem. Mamy nadzieję, że mimo wszystko, pozostaniemy w zdrowiu.

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.