Dzisiaj Światowy Dzień Mycia Rąk!

Autor: Higma Service

Co roku, 15 października, jest obchodzony Światowy Dzień Mycia Rąk. Ustanowiony przez ONZ w 2008 roku ma za zadanie uświadomić i zmobilizować ludzi do zwracania szczególnej uwagi na higienę dłoni, jako podstawowego zabiegu chroniącego przed chorobami przewodu pokarmowego oraz infekcjami dróg oddechowych.

W obecnej sytuacji kiedy na całym świecie występuje wirus SARS-CoV-2 prawidłowe mycie z rąk z użyciem mydła i dodatkowo dezynfekcja rąk nabierają ogromnego znaczenia.

1 Badania wykazują, że 71% mężczyzn myje w ten sposób dłonie a 29% myje dłonie sama wodą. Odpowiednio 77% kobiet używa do mycia rąk mydła i wody a 23% używa tylko wody.

Co ciekawe, wg. portalu Statista.com, w Polsce, zarówno przed pandemią jak i obecnie, najwięcej, bo około 40% osób, myje dłonie od 6 do 10 razy dziennie.  W grupie osób deklarujących mycie dłoni do 5 razy dziennie, liczba osób spadła w porównaniu do okresu przed obecnością koronawirusa. Można zatem wnioskować, że ta grupa migrowała do osób czyszczących ręce częściej w czasie pandemii. To oznacza, że świadomość znaczenia mycia rąk jest duża i cały czas rośnie.

Myjąc dłonie zapobiegamy przenoszeniu się bakterii i wirusów w naszym otoczeniu. Mydło i woda są podstawowymi środkami higienicznymi, które uzupełnione o dezynfekcję dłoni zmniejszają ryzyko zakażenia i zachorowania a także transmisji patogenów na powierzchnie.

Ważne jest odpowiednie mycie rąk, które powinno trwać minimum 40 sekund. Do mycia rąk powinno używać się mydła i wody i zakończyć je wytarciem w papierowy ręcznik.

Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące rozwiązań higienicznych takich jak mydło i dozowniki do firm i instytucji, zapraszamy do formularza kontaktowego.

 

Przeczytaj również:

Kiedy myć a kiedy dezynfekować ręce?

Higiena rąk to podstawa!

 

1 https://europeantissue.com/about-tissue/away-from-home/properties-of-tissue/user-preference-observational-study-issainterclean-amsterdam-2016/

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.