Higiena rąk. Dlaczego jest tak ważna i jak wpływa na samopoczucie?

Autor: Higma Service

Aż 25% osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety! Dlaczego powinno Cię to przejąć? Ponieważ 80% infekcji jest przenoszonych właśnie przez ręce. To zagrożenie dla zdrowia Twoich bliskich, współpracowników czy interesariuszy. Dlatego warto pamiętać i przypominać innym, że najprostszy sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia to prawidłowa higiena rąk. Dziś piszemy, jak robić to dobrze.

Jak myć ręce?

Aby pozbyć się z rąk większości zarazków, należy poświęcić 40-60 sekund. Ważne jest, by nie pominąć żadnego z trzech kluczowych elementów – wody, mydła i ręcznika papierowego. Co istotne, należy też wykonywać kolejno odpowiednie kroki, które zapewnią pozbycie się większości drobnoustrojów z dłoni. Instrukcję prawidłowego mycia rąk możesz pobrać TUTAJ.

Najlepsze systemy dozowania

A czy wiesz, że nie wszystkie systemy dozowania mydeł spełniają standardy higieniczne? Przykładowo bardzo wiele do życzenia pozostawiają dozowniki na mydła dolewane, gdyż rzadko kiedy są one czyszczone z odpowiednią częstotliwością i starannością. Najczęściej po prostu dolewa się do nich mydło, a przecież na dnie dozownika zbiera się masa bakterii. Po umyciu rąk takim produktem, na rękach może znajdować się jeszcze więcej drobnoustrojów niż, gdybyśmy w ogóle zrezygnowali z tej czynności.

By jak najlepiej zadbać o wysoki standard higieny w toaletach, najlepiej zaufać sprawdzonym systemom dozowania, które wykorzystują higieniczne, jednorazowe opakowania mydeł. Hermetyczne opakowanie zapobiega dostawaniu się drobnoustrojów z zewnątrz, a dzięki specjalnie zaprojektowanemu dozownikowi nie dochodzi do krzyżowego przenoszenia bakterii. Takie sprawdzone systemy dozowania od lat proponuje marka Tork, która na podstawie badań i analiz osiągnęła najwyższy poziom dbałości o higienę w toaletach użytku publicznego.

Aby poznać całą ofertę Tork zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta tel. 801 315 198