Jak usunąć kamień z toalety? Skuteczne metody

Autor: Higma Service

Uciążliwy kamień w toalecie

Kamień w toalecie to problem, który spędza sen z powiek niejednej osobie odpowiedzialnej za czystość obiektów użytku publicznego. W końcu przysłowie jak cię widzą, tak cię piszą dotyczy nie tylko pojedynczych osób, ale także (a może przede wszystkim) firm i instytucji. Nie będziemy odkrywczy pisząc, że kamień to jedno z bardziej uciążliwych zanieczyszczeń – ciężko się go pozbyć i lubi szybko wracać. Jednak przygotowaliśmy pomocny artykuł, z którego dowiesz się jak skutecznie usunąć kamień z toalety. Dołączamy także propozycję produktów, które zmniejszą nakłady pracy przeznaczane na walkę z osadem z kamienia w łazience.

Czym właściwie jest osad z kamienia?

Kamień w kabinie prysznicowej czy na baterii umywalki jest nieestetyczny i może budzić niechęć wśród użytkowników, szczególnie w toaletach publicznych. By wybrać odpowiednie środki do tego rodzaju zanieczyszczeń, warto wiedzieć, z czym tak naprawdę się zmagamy. Otóż twarda woda zawiera bardzo dużo soli wapnia i soli magnezu. Pod wpływem wysokiej temperatury z wody wytrąca się węglan wapnia, który widzimy później na armaturze łazienkowej w postaci osadu.

Jak usunąć kamień z toalety?

Jeżeli prowadzisz swój biznes lub odpowiadasz za czystość, np. w hotelu, z pewnością zastanawiasz się jak usunąć kamień z toalety. Co istotne – jak zrobić to skutecznie i bez wielkiego wysiłku? Niewątpliwie Internet jest pełen dobrych rad czy domowych sposobów, jednak najczęściej wymagają one dużych nakładów pracy oraz czasu. W tej sytuacji rozwiązaniem będzie chemia profesjonalna, czyli produkty, których formuła oparta jest o odpowiednie badania i testy. Poniżej wymieniamy środki, dzięki którym szybko i bezproblemowo pozbędziesz się osadu z kamienia na sanitariatach:

• Preparat do usuwania kamienia TASKI Sani Calc – co istotne, środek nie jest agresywny chemicznie w stosunku do odkamienianych powierzchni, jednak odznacza się wysoką skutecznością. A to dzięki specjalnej formule, zawierającej kwas fosforowy, związki powierzchniowo czynne i inhibitory korozji. Nadaje się do usuwania osadu z twardych, kwasoodpornych powierzchni, np. podłogi i ściany.

• Preparat do mycia, dezynfekcji i odkamieniania TASKI Sani 4in1 Smartdose – to dezynfekcyjny środek, który nadaje się do mycia i odkamieniania, a także dezynfekcji oraz odświeżania kwaso- i wodoodpornych, zmywalnych powierzchni. Ponadto działa bakterio- i grzybobójczo. Sprawdzi się w hotelach, restauracjach i wszelkich obiektach użyteczności publicznej.

• Preparat do usuwania kamienia i resztek mydła CIF Professional Washroom – kolejny środek, który skutecznie usunie kamień i inne zanieczyszczenia z łazienki to Cif Professional Washroom. Można używać go do mycia wszelkich powierzchni łazienkowych jak umywalki, toalety, prysznice itd.

• Preparat do usuwania osadów kamienia z muszli klozetowych Domestos Professional Toilet Limescale Remover – to produkt, dzięki któremu skutecznie i szybko pozbędziesz się osadu kamienia z muszli klozetowej. Pozostawia toaletę czysta i pachnącą.

Chcesz zamówić powyższe produkty lub dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do Działu Obsługi Klienta 801 315 198