Konferencja Czyste Powietrze w Opolu!

Autor: Higma Service

Konferencja Czyste Powietrze w ramach programu EKOlogiczni w biznesie jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w Opolu. Odbędzie się 17.05.2018 r. , w godzinach 9:00 – 15:00, w sali konferencyjnej Centrum Nauka Biznes, przy ulicy Waryńskiego 4.  To inicjatywa opolskich firm, przedstawicieli nauki oraz organizacji pozarządowych, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczonego powietrza, edukacji oraz szukania rozwiązań coraz bardziej narastającego problemu. Smog, zanieczyszczenie powietrza, wzrastająca liczba chorób związanych z układem oddechowym i krążenia,  infekcje, alergie, astma… Wielu z nas nie odczuwa na co dzień skutków oddychania zanieczyszczonym powietrzem, a z drugiej strony mamy do czynienia z coraz szybciej rosnącą grupą ludzi cierpiących na konkretne dolegliwości: katar, kaszel, ataki duszności, podrażnienia śluzówek, powracające infekcje górnych dróg oddechowych i spadek odporności.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji? Aby zdobyć wiedzę i być świadomym zagrożenia! Podczas konferencji odbędą się prelekcje lekarzy, pracowników naukowych, przedstawicieli biznesu zaangażowanych w działalność proekologiczną oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zostaną poruszone takie zagadnienia jak:

  • Jak smog i zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie dorosłych i dzieci?
  • Dlaczego dzieci są dużo bardziej narażone na wdychanie zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu i z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi się to wiąże?
  • Jaka jest sytuacja w Polsce i w Opolu?
  • Jak wyglądają normy jakości powietrza w polskim prawie i jakie są konsekwencje tych regulacji?
  • Czy powietrze w zamkniętych pomieszczeniach jest czyste?
  • Czym oddychamy w zamkniętych pomieszczeniach?
  • Czy można przeciwdziałać skutkom zanieczyszczonego powietrza w miejscach pracy i placówkach oświatowych?
  • Jakie są koszty wynikające z chorób będących konsekwencją smogu, alergenów oraz obecności w powietrzu wirusów i bakterii?
  • Czy do monitorowania zanieczyszczeń można wykorzystywać drony?
  • Do czego można wykorzystać Dynamiczną Mapę Jakości Powietrza?

Na konferencję może się zarejestrować każdy, dla kogo ważne jest czyste powietrze i zdrowie. Dyrekcja przedszkola, przedstawiciele firm,  Prezes zarządu, radny miasta czy burmistrz. Nasze wydarzenie kierujemy głównie do przedstawicieli jednostek samorządowych oraz biznesu, jednak równocześnie zapraszamy każdego zainteresowanego tematem. Chcemy w szerszym gronie porozmawiać o problemie, który dotyczy Opola i całego naszego regionu. Chcemy porozmawiać o problemie, który dotyczy każdego z nas – nikt przecież nie może zrezygnować z oddychania!  Chcemy zadbać o zdrowie dzieci, które są dużo bardziej narażone na negatywne konsekwencje. Dlaczego? Wszystkiego dowiesz się na konferencji. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie Konferencji Czyste Powietrze . 

Liczba miejsce jest ograniczona, a rejestracja na konferencję będzie trwała do 10.05.2018 r. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.