Dnia 4 marca 2020 poinformowano o pierwszym w Polsce przypadku koronawirusa. Od 20 marca 2020 roku wprowadzono stan epidemii związany z pojawieniem się COVID-19.

Od początku tego okresu, przygotowujemy materiały i publikujemy informacje, które pomagają w zachowaniu higieny oraz czystości w firmach. Poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze artykuły, które mogą przydać się w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród Państwa pracowników i klientów.

W naszej Bazie Wiedzy znajdą Państwo artykuł, który tłumaczy kiedy należy myć, a kiedy dezynfekować ręce. Obie czynności, szczególnie wykonywane z dużą częstotliwością, mogą powodować suchą i zniszczoną skórę. Dlatego w artykule o pielęgnacji dłoni przypominamy o profesjonalnych kremach do rąk, które zapobiegają podrażnieniom.

Na bieżąco analizowaliśmy wytyczne sanepidu, między innymi tutaj: Restauracje i kawiarnie w czasie COVID-19, czyli wytyczne GIS dla gastronomii, Baseny i sauny. Jak zmienią je wytyczne GIS?.

Dla osób odpowiedzialnych za sprzątanie w placówkach służby zdrowia przygotowaliśmy również specjalny tekst, w którym można przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące podczas czyszczenia takich miejsc.

Napisaliśmy również o tym, jak dezynfekować powierzchnie (Mycie i dezynfekcja powierzchni. Wyjątkowa technologia), co jest szczególnie ważne w okresie wzmożonego nasilenia liczby zachorowań, oraz jak istotne jest mycie toalet (Toaleta w miejscu pracy)

Przypomnieliśmy również o naszej kampanii społecznej Mistrzostwa Świata w myciu rąk – zaproponowaliśmy wykorzystanie przygotowanych przez nas materiałów do nauki dzieci prawidłowego mycia rąk. Więcej przeczytasz tutaj.

Polecamy również informacje odnośnie Soft Care Des E Spray – sprawdzonym i stosowanym od wieli lat produkcie do dezynfekcji dłoni. Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

Zachęcamy również do śledzenia naszej strony oraz naszych mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn), gdzie na bieżąco przekazujemy informacje, które mogą przydać w utrzymaniu czystości nie tylko podczas epidemii.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące koronowirusa można znaleźć na rządowych stronach pod adresem:  https://www.gov.pl/web/koronawirus