Maty wejściowe – ratunek dla podłóg zimą

Autor: Higma Service

Jesienna słota, zimowy, biały puch, a wraz z nim piach i sól, wiosenna odwilż i opady deszczu… Nasz klimat potrafi nastręczać wielu trudności na różnych płaszczyznach funkcjonowania, również na tej, związanej z utrzymaniem czystości w firmach czy innych obiektach użyteczności publicznej. W naszej ofercie znajdziesz maty wejściowe Nomad™ firmy 3M, pomocne w walce z wilgocią i zanieczyszczeniami w budynku.

Czysto, sucho, estetycznie

Czy sprzątanie w Twojej firmie często okazuje się być syzyfową pracą? Ciągłe odkurzanie, mycie, zamiatanie, a problem zanieczyszczeń wciąż powraca w zastraszającym tempie? Badania mówią jasno – 80% zanieczyszczeń w obiektach użyteczności publicznej jest wnoszone na podeszwach osób wchodzących.

Problem najlepiej obrazują liczby: 100 osób wnosi do budynku średnio ok. 60 g piachu i ok. 1 l wody dziennie (przy deszczowej pogodzie). Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zaopatrzenie budynku w system mat wejściowych, zatrzymujących nawet do 99% zanieczyszczeń i wilgoci.

Maty wejściowe Nomad™ w Twojej firmie

Podstawową i najważniejszą funkcją mat wejściowych jest zapobieganie wnoszeniu brudu i zanieczyszczeń do obiektu, co wpływa na zmniejszenie kosztów utrzymania. W efekcie możemy cieszyć się czystymi i estetycznymi przestrzeniami, a te często decydują o pierwszym wrażeniu interesantów czy potencjalnych partnerów biznesowych. Dlatego też 3M zapewnia duży wybór kolorów, rozmiarów i typów wykończeń, aby  każdy mógł znaleźć rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom.

Ponadto montaż mat to działanie, które, oprócz względów higienicznych, ma również na celu dbałość o stan podłóg. System mat wejściowych w strefie wejścia do budynku zdecydowanie ograniczy częstotliwość renowacji podłóg.

W tym miejscu dopuśćmy znów do głosu liczby – w obiektach bez mat wejściowych wystarczy 1500 osób wchodzących, aby pozbawić podłogę 42% powłoki akrylowej w promieniu 2 m od drzwi wejściowych!

 

maty wejściowe

 

Maty wejściowe z logo – jak? Gdzie? Kiedy? Najważniejsze wskazówki

Gdy już zdecydujemy się na montaż mat wejściowych, bardzo ważne jest, aby pamiętać o spełnieniu podstawowych warunków, niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu w budynku. Najlepsze rezultaty otrzymamy  przy wprowadzeniu systemu mat wejściowych, na który składają się różne typy wycieraczek:

  • I strefa: jej funkcją jest zatrzymanie błota, piasku i śniegu; umiejscowienie – przed drzwiami wejściowymi,
  • II strefa: częściowo pochłania wilgoć i pozostałe zanieczyszczenia; umiejscowienie – wiatrołap,
  • III strefa: ma za zadanie maksymalnie usunąć wodę z obuwia; umiejscowienie – wewnątrz budynku.

Instalacja mat wszystkich trzech stref oraz odpowiedni ich dobór do natężenia ruchu pozwalają ograniczyć wnoszone zanieczyszczenia i wilgoć nawet o 99%.

Często popełnianym błędem jest także umieszczanie w III strefie wykładzin dywanowych zamiast mat, co jest mało efektywne, gdyż wykładzina nie absorbuje wody, a służy jedynie jako ozdoba i wygłuszenie pomieszczenia. Problemem jest również zbyt późna instalacja mat, tzn. po zakończeniu remontu czy prac budowlanych. Powoduje to niszczenie podłóg w trakcie wyżej wymienionych czynności.

Utrapieniem bywają także maty, które nie ukrywają brudu i wilgoci w swojej strukturze. Najczęściej taki efekt dają tańsze, niesprawdzone rozwiązania, które finalnie nie przynoszą oszczędności, a generują dodatkowe koszty związane ze sprzątaniem.

Firma 3M oferuje szeroki wachlarz możliwości wyboru. Są to m.in. maty Nomad™ Terra, Nomad™ Modular, Nomad™ Aqua, Nomad™ Standard i wiele innych. Każda seria odpowiada innym zapotrzebowaniom, spełniając oczekiwania zarówno dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw.

 

maty nomad

 

„Taki wybór! Na co się zdecydować?” Zapytaj o cenę mat wejściowych

Na wybór odpowiedniego systemu mat wejściowych mają wpływ różne czynniki – natężenie ruchu, wygląd budynku, rodzaj obiektu i wiele innych. Najlepszym wyjściem będzie kontakt ze specjalistą, który pomoże Ci znaleźć produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 315 198 lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.