Mydło w pianie do dozownika. Jakie są jego zalety?

Autor: Higma Service

Kiedy wynaleziono mydło?

Obecność mydła w życiu współczesnego człowieka jest tak oczywista, że nie zastanawiamy się na co dzień, jak i kiedy ono powstało. A, jak się okazuje, to interesująca historia i odkrycie, z którego korzystamy co najmniej kilkakrotnie każdego dnia. Wyobraź sobie, że pierwsze mydła pojawiły się już w starożytności! W ich skład wchodził tłuszcz zwierzęcy, popiół i woda. Służyły wtedy jako środki do prania materiałów, a w nieco późniejszym czasie zalecano ich stosowanie do walki z problemami skórnymi. Co ciekawe, dopiero ok. II wieku n.e. ludzie zaczęli używać mydła do higieny całego ciała. Według źródeł najstarsze zachowane dowody, czyli kontenery na mydło i pierwsza jego receptura, pochodzą z Babilonu, z 2800 roku p.n.e.

W jaki sposób mydło usuwa brud?

Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, czym właściwie jest brud? Najczęściej to mieszanina piasku, kurzu i pyłu, często też resztek jedzenia, płynów i innych substancji. Oczywiście nasi starożytni przodkowie nie mieli tej świadomości, jednak, aby brud mógł się rozpuścić w wodzie, niezbędne jest zmniejszenie jej napięcia powierzchniowego. Ze względu na budowę mydła, jego dodatek w wodzie pozwala uzyskać ten efekt.

Mydło niejedną ma twarz

Obecnie mydło może pełnić różne funkcje i mieć różne formy. Producenci prześcigają się w spełnianiu potrzeb klientów, co widać gołym okiem w Internecie i na półkach sklepowych. Może powiesz „mydło to mydło – i tyle”. Jednak nic bardziej mylnego! Dzięki krótkim poszukiwaniom w sieci dowiesz się, że wyróżniamy mydła antybakteryjne, bezzapachowe, ale też o zapachu banana. Dodatkowo mydło ekologiczne, do golenia, do prania, do włosów czy dezynfekujące. Ale to nie koniec, wśród propozycji producentów możesz też znaleźć np. mydło z nanosrebrem, szare, magnezowe, olejowe, lniane, a nawet takie o zapachu… whisky! Oczywiście to propozycje dla klientów poszukujących tego jedynego mydła, idealnie dopasowanego do ich indywidualnych potrzeb. Trochę inaczej sprawa się ma, gdy poszukujemy mydła odpowiedniego dla miejsc użyteczności publicznej – pracy, szkoły, urzędu, hotelu czy restauracji.

Higiena w toaletach publicznych

Jeśli masz za zadanie zadbać o najwyższy poziom higieny w Twojej firmowej toalecie, wiesz doskonale, że można się pogubić w szerokiej ofercie środków higienicznych. Musisz mieć też na względzie komfort, zadowolenie, a także różne potrzeby użytkowników. Ktoś woli ręcznik papierowy, a ktoś inny korzysta tylko z suszarek do rąk. Z jednej strony papier toaletowy powinien być ekologiczny, więc najlepiej z recyklingu, a z drugiej strony – przecież musi być miękki i chłonny! A mydło? Tutaj dopiero mamy wachlarz możliwości: o konkretnym zapachu czy bezzapachowe? Dolewane do dozownika czy z wymiennym wkładem? I wreszcie – w płynie czy w pianie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Wiele zależy od systemów dozowania zainstalowanych w toalecie, a także od potrzeb użytkowników toalet. Dlatego w tym artykule skupimy się na mydłach w pianie i odpowiednich dla nich systemach dozowania.

Mydła w pianie – jakie wybrać?

Gdyby powiedzieć „wybierz do swojej toalety mydło w pianie”, to właściwie tak, jakby nic nie powiedzieć. Dlaczego? Otóż dlatego, że rynek higieniczny proponuje bardzo duży wybór takich produktów. A, jak powszechnie wiadomo, im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję, z której będziemy zadowoleni. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Zacznijmy od początku, czyli od doboru systemów dozowania. To one będą miały decydujący wpływ na to, jakie mydła zapewnisz gościom. Odpowiedni dozownik to inwestycja na lata, dlatego postaw na jakość, ładny desing i łatwość użytkowania. Rodzaj dozownika zależy m.in. od tego, jakiego rodzaju biznes prowadzisz. Możliwe, że wystarczy ekonomiczny i trwały dozownik, ale możesz też potrzebować eleganckiego urządzenia, które jednocześnie zapewni Twoim gościom najwyższy standard higieny.

Skoro dysponujesz już niezawodnym systemem dozowania, pora skupić się na mydle. Istotnym elementem jest skład mydła w pianie. Im prostszy skład, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia uczuleń u użytkowników. Pamiętaj też, że zapach powinien być możliwie jak najbardziej neutralny – w końcu każdy ma inny gust, również w kwestii zapachów. Ważne są także odpowiednie certyfikaty, dzięki którym będziesz mieć pewność, że w trakcie produkcji nie ucierpiało środowisko (EU EcoLabel, Nordic Swan i in.).

Mydło to nie wszystko – czyli jak prawidłowo myć ręce?

Pamiętaj, że samo wysokiej jakości mydło czy bezdotykowy dozownik nie wystarczą w walce o wysoki poziom higieny. Bardzo ważny jest także sposób, w jaki myjemy ręce. Zazwyczaj wygląda to tak, że, nawet jeśli używamy mydła, to poświęcamy na samo mycie klika sekund, a na koniec niedokładnie wycieramy dłonie. Co więcej, badania przeprowadzone przez firmę Tork pokazują zatrważające dane – aż 25% osób w ogóle nie myje rąk po skorzystaniu z ubikacji! Według nas warto o tym pomyśleć i edukować użytkowników toalet w miejscach publicznych. W tym celu przygotowaliśmy instrukcję prawidłowego mycia rąk, którą udostępniamy Ci za darmo i liczymy, że umieścisz ją w swojej firmie: INSTRUKCJA MYCIA RĄK – POBIERZ. Na zdrowie!

Chcesz dobrać mydło do swojej firmy? Zachęcamy do kontaktu z Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży, którzy chętnie doradzą najlepsze rozwiązanie lub o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel. 801 315 198

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.