Najważniejsze wybory przy maszynowym myciu naczyń

Autor: Higma Service

Dama z porcelaną

Zmywarki to dzisiaj podstawa praktycznie w każdej restauracji czy barze. Aż trudno uwierzyć, że pierwszą zmywarkę stworzyła ponad 120 lat temu Josephine Cochrane, wcale nie myśląc o branży gastronomicznej. Chciała zadbać jedynie o swoją cenną porcelanę, którą służba często tłukła podczas zmywania. Po skończonych przyjęciach Josephine najczęściej wracała do kuchni, by samodzielnie zadbać o cenną zastawę, ale jak łatwo sobie wyobrazić, nie było to jej ulubione zajęcie. Pewnego dnia zadała sobie pytanie, dlaczego właściwie nie powstała jeszcze maszyna, która sama zmywałaby naczynia. To właśnie dzięki temu pytaniu dziś nasza praca jest o wiele prostsza i o ile potrafimy wyobrazić sobie mieszkania bez tego przydatnego urządzenia, to w przypadku restauracji wydaje się to praktycznie niemożliwe.

Jaką zmywarkę wybrać?

W branży gastronomicznej nie zadajemy już sobie raczej pytania, czy decydować się na zmywarkę. Większą niewiadomą jest dla nas to, jaką zmywarkę wybrać. Na rynku mamy bowiem do wyboru cały wachlarz urządzeń.

Zanim zdecydujemy się na kupno zmywarki, zastanówmy się przede wszystkim, ilu gości będzie obsługiwał nasz lokal. Inną zmywarkę wybierzemy do pubu, który odwiedza stu klientów w ciągu godziny, a innym rozwiązaniem posłużymy się przy pracowniczej stołówce, która w godzinach szczytu może obsługiwać setki czy nawet tysiące konsumentów.

Ważne jest także to, co zmywamy. Warto rozważyć, czy będziemy zmywali głównie szkło czy nasza zmywarka ma służyć do zmywania tłustych blach i rondli. Nie jest zalecane mycie delikatnych kieliszków z garnkami, ponieważ przedmioty te wymagają zupełnie innego traktowania. Szkło wymaga niższej temperatury mycia i dłuższego płukania w środku nabłyszczającym, inaczej zwiększa się jego kruchość, a więc staje się bardziej podatne na tłuczenie, pękanie i szczerbienie. Podczas gdy puby najczęściej decydują się na zmywarki do szkła, w przypadku dużej restauracji warto postawić na dodatkowy sprzęt do zmywania naczyń

Wybór odpowiedniego środka

Gdy zakup zmywarki jest już faktem, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich środków myjących i nabłyszczających. Rozsądny wybór pomoże nam odpowiednio zadbać o czystość naczyń, ale i o samo urządzenie. Często zaniedbujemy decyzję o kupnie odpowiednich środków, wybierając pierwszy lepszy. Tymczasem wybór odpowiednich preparatów jest niezwykle istotny, oznacza skuteczne mycie naczyń przy wykorzystaniu odpowiedniej ilości środka, a co za tym idzie oszczędności.

W naszej ofercie posiadamy produkty do maszynowego mycia naczyń marki Diversey, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. Preparaty Diversey to środki skoncentrowane, których odpowiednie dozowanie zapewniają pompy. Dzięki nim nie zużywamy więcej środka niż jest to konieczne, przez co chronimy nasze środowisko jak i ograniczamy niepotrzebne koszty. Skoncentrowane produkty oznaczają także więcej miejsca do przechowywania i niższe koszty transportu.

Nowości Diversey

Oprócz najbardziej popularnych produktów Diversey do maszynowego mycia naczyń, od niedawna dostępne są u nas także nowości z linii Diversey Optimax czyli Optimax Detergent i Optimax Rinse. Czym charakteryzują się te środki czystości?

Optimax Detergent to środek do mycia naczyń i szkła, szczególnie polecany do wody twardej, choć może być stosowany w wodzie o każdej twardości. Dzięki profesjonalnej formule jest skuteczny nawet w przypadku silnych zabrudzeń. Łatwo się wypłukuje i nie pozostawia na naczyniach nieestetycznych zacieków. Zawiera minimalną ilość fosforanów, by jak najbardziej zniwelować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ich obecność jest jednak niezbędna, gdyż wspiera zmywanie w wodzie twardej i zabezpiecza zmywarki przed kamieniem. Optimax Detergent skutecznie zmniejsza częstotliwość odkamieniania urządzenia, a przez to koszty jego utrzymania.

Optimax Rinse to neutralny preparat do płukania i nabłyszczania naczyń, skuteczny w szerokim zakresie twardości wody. Preparat posiada specjalnie opracowaną formułę, która szybko i skutecznie płucze naczynia, pozostawiając powierzchnię idealnie czystą i błyszczącą. Optimax Rinse zapewnia krótki czas schnięcia naczyń, a na ich powierzchni nie znajdziemy żadnych plam i smug.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Diversey i dopasować środek odpowiedni do swoich potrzeb? Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta lub zamów produkty od razu poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK). Możesz także zapisać się do naszego Newslettera, by otrzymywać informacje o ciekawych rozwiązaniach dopasowanych do Twojego biznesu.

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.