Ogranicz koszty i zwiększ wydajność dzięki czyściwom włókninowym Tork

Autor: Higma Service

Czyściwa włókninowe Tork to szereg zalet, które zostały wielokrotnie udowodnione w badaniach laboratoryjnych, jak również w prawdziwych testach na linii produkcyjnej. W każdym zakładzie pracy znajdziemy wiele powierzchni wymagających ciągłego, bieżącego czyszczenia. Sprawdź do jakich czynności najlepiej wybrać czyściwo włókninowe.

 

Czyściwa włókninowe Tork vs tradycyjne szmaty

Tradycyjne szmaty w głównej mierze wykonane są ze starych ubrań, zawierają również odpady z przemysłu tekstylnego. W rezultacie szmaty są trudne do uporządkowania, oraz czasochłonne przez poszukiwanie odpowiedniego rozmiaru. Szamty  nie zostały stworzone z myślą o czyszczeniu. Przede wszystkim zostały zaprojektowane z myślą o branży mody oraz wyposażenia domu, nie dla przemysłu ciężkiego. Dlatego większość z nich zawiera materiały syntetyczne, przez co ich chłonność jest bardzo słaba. W przeciwieństwie do szmat, czyściwa włókninowe Tork powstały z myślą o pracach przemysłowych, przez co nie ma ryzyka pojawienia się niespodzianek, które mogły spowodować spowolnienie prac konserwujących lub opóźnić produkcję. Kiedy dodamy nakład pracy operatora oraz oszczędności z redukcji zużycia rozpuszczalników, okaże się, że Tork czyściwo włókninowe zaoszczędzi czas, pieniądze i wysiłek. Dodatkowo jedna szmata jest średnio osiem razy cięższa od jednego Tork czyściwa włókninowego do zabrudzeń przemysłowych.

Stosowanie czyściw to również bezpieczeństwo pracy. Czyściwo dozowane jest z fabrycznie zapakowanych opakowań, nie było wcześniej używane, co zwiększa bezpieczeństwo jego stosowania. Korzystając z pranych szmat, możemy spotkać na nich plamy. Nie mamy też pewności, że chemia została z nich odpowiednio doprana. Szmaty mogą się również strzępić i wchodzić w czyszczone maszyny i urządzenia, co może spowodować ich zniszczenie lub spowolnienie procesu produkcji. Szmaty prane potrafią zajmować aż 4,5 raza więcej miejsca w magazynie. Trzeba je częściej dostarczać do miejsc, w których są potrzebne. Czyściwa natomiast znajdują się w poręcznych opakowaniach, które zajmują mało miejsca.

Wpływ czyściw włókninowych na zrównoważony rozwój

Czyściwa, produkty Tork mają także znaczny wpływ na zrównoważony rozwój. Zajmują mniej miejsca, generują mniej odpadów niż szmaty, a także pozwalają ograniczyć stosowanie drogich i nieprzyjaznych dla środowiska rozpuszczalników. Czyściwa włókninowe wielozadaniowe szybciej wchłaniają rozpuszczalniki, równomiernie je rozprowadzają, dzięki temu zużycie rozpuszczalnika jest mniejsze 40-41%*.

 

Przeczytaj także

Jeśli poszukujesz najwyższej jakości rozwiązań higienicznych do swojej firmy, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać produkty najlepsze dla Twojego biznesu. Zadzwoń pod numer  801 315 198 lub skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

*Usunięcie farby, która schła przez 4 minuty z metalowej powierzchni 60 x 90 cm przy pomocy rozpuszczalnika. Farbę i podkład alkidowy nakładano wałkiem. Uczestniczy próby rozpoczęli test od użycia 10 ml rozpuszczalnika i mogli dodawać więcej rozpuszczalnika do tkaniny w porcjach 5ml. Porównano bawełniane szmaty i mieszane szmaty z Tork Heavy – Duty. Baddanie panelowe przeprowadzone zostało przez Swerea Research Institute, Szewcja, 2014.