Ogranicz zbędny ruch i marnotrawstwo zapasów dzięki dozownikom Tork Performance

Autor: Higma Service

Identyfikacja i redukcja odpadów jest kluczowym elementem podejścia lean manufacturing. Nawet małe zmiany, np. wybór produktów do czyszczenia i wycierania, mogą mieć duży wpływ. Badanie* wykazało, że 44% operatorów maszyn przerywa pracę co najmniej 20 razy w ciągu zmiany, aby przynieść lub wyrzucić produkty do wycierania i czyszczenia. Z tego samego badania wynika również, że 74% ankietowanych pobiera zbyt dużo produktów, aby uniknąć konieczności chodzenia po kolejne. Dlatego dozowniki Tork Performance są zaprojektowane tak, aby można je było umieścić dokładnie tam, gdzie są potrzebne – na stanowisku pracy, eliminując zbędny ruch i marnotrawstwo zapasów.

System dozowania Tork Performance

Dozowniki Tork Performance są dostępne w różnych rozmiarach oraz z wieloma opcjami montażu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

  • Umieszczanie dozowników tam, gdzie są potrzebne
    • Unikalne opcje montażu ułatwiają umieszczanie dozowników dokładnie tam, gdzie są potrzebne – na stanowiskach pracy. Gdy są w zasięgu ręki operatora, eliminują konieczność chodzenia po czyściwa i tym samym zbędny ruch.
  • Dozowanie po jednym odcinku
    • System dozowania Tork Performance pozwala pobierać czyściwo po jednym odcinku. Funkcja ta pomaga zmniejszyć nadmierne zużycie i odpady.
  • Wytrzymała konstrukcja
    • Ergonomiczna i wytrzymała konstrukcja chroni czyściwa przed zanieczyszczeniami w trudnych warunkach fabrycznych.

W połączeniu z profesjonalnymi czyściwami Tork, które zapewniają spójną i ustandaryzowaną wydajność, przyczyniają się one do utrzymywania porządku na produkcji, a także ograniczają straty produkcyjne związane ze zbędnym ruchem, oczekiwaniem i wadami jakościowymi – to wszystko pomaga osiągnąć cele związane z ciągłą poprawą. W kompletnej gamie dozowników Tork można znaleźć różne formaty, wiele opcji mocowania oraz czyściwa, które sprawdzą się podczas każdego zadania. Umieszczenie dozowników tam, gdzie są potrzebne, pozwala ograniczyć zbędny ruch i nadmierne zapasy. System dozowania Tork Performance pozwala pobierać czyściwo po jednym odcinku. Poniżej trzy rodzaje dozowników, które możecie zastosować w swojej firmie:

Jeśli chcesz osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju lub szukasz sposobów na ograniczenie śladu środowiskowego Twojego biznesu, zapraszam do kontaktu. Pozwól nam zaprezentować, jak wykorzystanie produktów Tork może pomóc Ci zwiększyć produktywność oraz poprawić bezpieczeństwo w obiekcie. Zadzwoń pod numer  801 315 198 lub skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

* Badanie przeprowadzone dla Tork wśród operatorów maszyn (lipiec 2019 r.)