Oxivir Excel Wipes- skuteczne rozwiązanie do dezynfekcji powierzchni

Autor: Higma Service

Jak ważne są odpowiednie procedury dotyczące sprzątania w czasie, kiedy mamy do czynienia z zagrożeniami wynikającymi z panującej pandemii koronawirusa, nie trzeba nikomu tłumaczyć.

W przypadku miejsc publicznych standardem powinna być dezynfekcja, jako końcowy etap sprzątania. Należy szczególnie zwracać uwagę na miejsca, z którymi kontakt ma wiele osób: dozowniki w toaletach, klamki, uchwyty, poręcze, blaty stołów i biurek, kozetki w gabinetach lekarskich a także inne powierzchnie, które są dotykane przez wiele osób.

Można do dezynfekcji wykorzystywać preparaty w sprayu, na bazie alkoholi, którymi spryskujemy ściereczkę a następnie przecieramy odpowiednią powierzchnię. Jednak nie na każdej powierzchni, można używać preparatów alkoholowych. Dodatkowo butelka i ściereczka są nieporęczne i kłopotliwe w przypadku częstego używania.

Rozwiązaniem, które jest szybkie i poręczne są chusteczki dezynfekujące Oxivir Exel Wipes, które skutecznie i bezpiecznie mogą zostać użyte do dezynfekcji każdej powierzchni.

Substancją czynną jest AHP( (Accelerated Hydrogen Peroxide), związek którego substancją czynną jest nadtlenek wodoru.

Chusteczki Oxivir Exel Wipes w połączeniu z AHP posiadają doskonałe właściwości myjąco- dezynfekujące o szerokim spektrum działania i są  skuteczne przeciwko wirusom takim jak : Norowirus, Adenowirus, Poliowirus i Koronawirus (w tym SARS-CoV-2) w zaledwie 30 sekund. Ponadto wykazują działanie bakteriobójcze i drożdżobójcze.

Składniki utleniające wiążą się z zewnętrzną ścianą organizmu i uszkadzają go, powodując wyciek zawartości wewnątrzkomórkowej. Utleniacze są powszechnie uważane za najlepsze środki dezynfekujące, ponieważ organizmy nie potrafią się do nich przystosować.

Wszystkie właściwości bójcze AHP są poparte rejestracjami rządowymi oraz obszernymi analizami i testami zewnętrznymi przeprowadzanymi przez strony trzecie, preparat posiada pozwolenie na obrót produktem biobójczym.

Szczególnie polecany do stosowania w obszarach wysokiego ryzyka w tym salach operacyjnych, oddziałach intensywnej opieki medycznej, na oddziałach neonatologicznych i pediatrycznych na takie powierzchnie jak meble medyczne, inkubatory, głowice USG, plastikowe pojemniki oraz inne powierzchnie wykonane z wrażliwych na alkohol materiałów jak np. szkło, guma czy tworzywa sztuczne)

Dodatkowo preparat jest bezpieczny dla użytkowników, nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej, nie zawierają lotnych związków organicznych, posiadają neutralny zapach, nie podrażniają dróg oddechowych. Dzięki swojemu składowi nie odkłada się na powierzchniach, przez co nie dochodzi do narastania oporności bakterii. Nie jest łatwopalny.

Zewnętrzne testy przeprowadzone przez American Journal of Infection control 42 (2014) wykazują, że chusteczki maksymalizują efektywność operacyjną poprzez:

 • zwiększenie skuteczności dezynfekcji o 35%
 • zwiększenie szybkości pracy o 23%

Wszystkie te cechy czynią czyszczenie i dezynfekcję chusteczkami bezpiecznymi procesami dla klientów, gości i personelu.

Podsumowując:

 • Posiadają pełne działanie wirusobójcze już w 30 sekund
 • Są skuteczne przeciwko bakteriom, wirusom i drożdżom
 • Są łatwe w użyciu dla każdego, w każdym momencie i każdym miejscu
 • AHP jest szybszy, bezpieczniejszy i bardziej bezpieczny dla środowiska niż inne substancje aktywne
 • Nie potrzeba czasu na ich przygotowanie do użycia
 • Są bezpieczne dla użytkowników
 • Zapewniają pełną ochronę dla personelu, gości i całego obiektu
 • Poprawiają wydajność pracy o 23% w porównaniu tradycyjnym rozwiązaniami takimi jak wiadro i ściereczka *
 • Charakteryzuje je udowodniony wzrost zgodności i skuteczności dezynfekcji o 35% *
 • Zapobiegają zakażeniom krzyżowym powierzchni
 • Nie są łatwopalne
 • Są kompatybilne z większością twardych powierzchni
 • Jednorazowe użycie, bez konieczności prania
 • Eliminuje ryzyko niekontrolowanych wycieków

*American Journal of Infection Control

Od 12 kwietnia mogą Państwo kupić Oxivir Excel Wipes w promocyjnej cenie 18,75 zł netto( opakowanie 100 sztuk). Promocja trwa do wyczerpania zapasów

Ulotka informacyjna do pobrania tutaj a w tym miejscu można zobaczyć film o pozostałych rozwiązaniach Diversey dedykowanym do utrzymania czystości.

Zapraszamy do kontaktu z Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży lub z Działem Obsługi Klienta tel. 801 315 198