Praktyki i staże w Higma Service

Autor: Higma Service

Czy szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zdobyć doświadczenie zawodowe? Chciałbyś wyjść poza uczelnianą teorię i dowiedzieć się, jak funkcjonuje biznes? A może nie jesteś pewien, czy obrana przez Ciebie ścieżka kariery jest tą właściwą? Jeśli chcesz się się sprawdzić i rozwiać wątpliwości, zapraszamy na staże i praktyki do Higma Service!

Dlaczego warto podjąć staż lub praktykę

Mimo iż nie każdy ma za sobą pozytywne doświadczenia stażowe, albo podchodzi leniwie bądź sceptycznie do udziału w praktykach, dobrze jest raz jeszcze przemyśleć tę kwestię. Co bowiem może dać nam praktyka czy staż?

1. Doświadczenie zawodowe

Tytuł „mgr” nie robi na pracodawcach już wielkiego wrażenia. Za to aktywność, jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy, potrafi podnieść nasze notowania. Udział w praktykach i stażach to okazja, żeby wyjść poza uczelnianą teorię. Możemy sprawdzić, jak funkcjonuje biznes, jak zdobytą wiedzę akademicką można wykorzystać do realizacji praktycznych projektów i zastosować w codziennej pracy.

2. Kompetencje miękkie

Dzisiaj pracodawcy oczekują od kandydatów umiejętności, które pozwolą odnaleźć im się w przedsiębiorstwie i wpisać w kulturę organizacyjną firmy. Liczy się komunikatywność, zarządzanie czasem i priorytetami, orientacja na cele, innowacyjność, umiejętność pracy w grupie czy pod presją stresu.

3. Weryfikację wyboru zawodu

Na studiach nie zdobędziemy wiedzy związanej ze specyfiką danego zawodu czy branży. Tylko zderzając się z codziennymi sytuacjami zawodowymi i próbując swoich sił w wybranym zawodzie, będziemy mogli się przekonać, czy się do niego nadajemy, czy to jest faktycznie to, co chcemy w życiu robić, czy nasze wyobrażenia i oczekiwania pokrywają się z rzeczywistością.

4. Nowe znajomości

Staż to okazja do poznania nowych ludzi, budowania i rozwijania sieci kontaktów, nawiązywania relacji społecznych, dzięki którym lepiej funkcjonujemy i więcej się uczymy.

5. Większa samodzielność

Im szybciej zaczniemy zdobywać doświadczenie zawodowe, tym szybciej się usamodzielnimy i poczujemy pewniej na rynku pracy.

 

 

Czekamy na Ciebie!

Praktykanci i stażyści są bardzo mile widziani w Higma Service. Szczególnie w zbliżającym się okresie wakacyjnym, ale nie tylko. Jeżeli chciałbyś odbyć staż lub praktykę lub znasz kogoś takiego, zapraszamy chętnych do składania dokumentów rekrutacyjnych w naszej firmie. Możliwości są szerokie, bo czekamy zarówno na osoby do prac porządkowych na magazynie w trakcie wakacji, jak i na pracowników biurowych w różnych działach. TUTAJ możesz sprawdzić kim jesteśmy, czym się zajmujemy i jak wygląda praca w Higmie.

Forma, zakres czynności czy ilość godzin jest do ustalenia. Jeśli chodzi o praktyki absolwenckie, praktykant musi mieć skończone co najmniej gimnazjum i nie może mieć 30 lat w dniu podpisania umowy.

Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres biuro@higma-service.pl lub składać osobiście w biurze Higma Servie w Opolu, przy ul. Rodziewiczówny 13. Zapraszamy!

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.