Światowy Dzień Zdrowia!

Autor: Higma Service

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

To święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) , obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

W tym roku hasłem przewodnim to Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata. To wezwanie do znoszenia nierówności w dostępie do leczenia i usług zdrowotnych

Jak można przeczytać na stronie WHO:

„Nasz świat jest nierówny. Jak podkreślił COVID-19, niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mają lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni – całkowicie ze względu na warunki, w których się rodzą, rosną, żyją, pracują i starzeją się. Na całym świecie niektóre grupy walczą o związanie końca z końcem przy niewielkich dochodach dziennych, mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci oraz mają niewielki lub żaden dostęp do bezpiecznego środowiska, czystej wody i powietrza, bezpieczeństwa żywnościowego i usług zdrowotnych. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, możliwej do uniknięcia choroby i przedwczesnej śmierci. I szkodzi naszym społeczeństwom i gospodarkom. Jest to nie tylko niesprawiedliwe: można temu zapobiec. Dlatego wzywamy liderów do zapewnienia każdemu warunków życia i pracy sprzyjających zdrowiu. Jednocześnie wzywamy liderów do monitorowania nierówności zdrowotnych i do zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, kiedy i gdzie ich potrzebują. COVID-19 mocno uderzył we wszystkie kraje, ale jego wpływ był najsilniejszy na te społeczności, które były już narażone, które są bardziej narażone na tę chorobę, rzadziej mają dostęp do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej i są bardziej narażone na negatywne konsekwencje. wynik środków wdrożonych w celu powstrzymania pandemii.”

Z naszej strony życzymy wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.