Tam, gdzie nie dociera bawełna - zalety czyściw Tork

Autor: Higma Service

Wydawać by się mogło, że w branży profesjonalnego sprzątania trudno wymyślić coś innowacyjnego. I chociaż wiele firm stara się stworzyć nowe rozwiązania, to stare, już dobrze sprawdzone, nie wszędzie są stosowane. Przykładem może być używanie czyściw papierowych i włókninowych do wycierania, czyszczenia i polerowania, więcej zastosowaniu przeczytasz w artykule Czyściwo – w jakich zadaniach sprawi się najlepiej? W dalszym ciągu wiele firm stosuje, pozornie ekonomiczne, rozwiązania, jakimi są bawełniane szmaty prane. Przekonaj się, jakie są najważniejsze zalety czyściw.

Czyściwa vs. szmaty

Instytut Badawczy Swerea ze Szwecji przeprowadził badania, w których uczestników poproszono o wyczyszczenie metalowej płytki o wymiarach 60×90 cm pokrytej farbą alkidową. Połowa uczestników badania starała się wyczyścić płytkę za pomocą czyściwa włókninowego do zabrudzeń ciężkich marki Tork. Druga część badanych używała do tego szmat pranych. Zbadano, ile rozpuszczalnika zużyły obie badane grupy oraz ile czasu zajęło im czyszczenie. Okazało się, że czyszcząc czyściwem Tork osoby poddane badaniu poświeciły średnio o 32% mniej czasu na doczyszczenie płytki niż osoby czyszczące szmatami pranymi. Czyszczenie z użyciem czyściw Tork wymagało również aż o 40% mniej rozcieńczalnika.

Kolejne badanie pokazało również, że używając czyściwa Trok, badani wkładali mniej wysiłku w usunięcie mieszanki smaru i asfaltu z metalowej płytki.

Podsumowując, stosując czyściwo, pracownicy poświęcają mniej energii i czasu na wykonanie tej samej pracy zwiżzanej z czyszczeniem powierzchni. Ponadto, stosując czyściwo, zużywa się znacznie mniej środków chemicznych niż w przypadku szmat bawełnianych. Oznacza to, że w ogólnym rozrachunku stosowanie profesjonalnych czyściw włókninowych może ograniczyć koszty.

 

Bezpieczeństwo pracy z czyściwami

Stosowanie czyściw to również bezpieczeństwo pracy. Czyściwo dozowane jest z fabrycznie zapakowanych opakowań, nie było wcześniej używane, co zwiększa bezpieczeństwo jego stosowania. Korzystając z pranych szmat, możemy spotkać na nich plamy. Nie mamy też pewności, że chemia została z nich odpowiednio doprana. Szmaty mogą się również strzępić i wchodzić w czyszczone maszyny i urządzenia, co może spowodować ich zniszczenie lub spowolnienie procesu produkcji.

Szmaty prane potrafią zajmować aż 4,5 raza więcej miejsca w magazynie. Trzeba je częściej dostarczać do miejsc, w których są potrzebne. Czyściwa natomiast znajdują się w poręcznych opakowaniach, które zajmują mało miejsca.

Zarówno argumenty ekonomiczne, jak i związane z bezpieczeństwem i przechowywaniem świadczą, że warto inwestować w czyściwa. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej lub przeprowadzić testy w swojej firmie, skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży lub z infoliną pod numerem 801 315 198.