Tork PaperCircle -pierwsza na świecie usługa recyklingu papierowych ręczników do rąk

Autor: Higma Service

Recykling to jedna z najważniejszych metod ochrony środowiska. Jej celem jest zmniejszenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Pamiętajmy, że papier jest znaczącym materiałem, wykorzystywanym w każdej dziedzinie życia. Na całym świecie dąży się do wprowadzenia całkowitego systemu regeneracyjnego, jakim jest gospodarka obiegu zamkniętego. Stopniowo tworzy się zamknięte pętle procesów w różnych segmentach gospodarki, które mają za zadanie minimalizować zużycie surowców oraz emisję dwutlenku węgla podczas niszczenia odpadów. W obecnych czasach powinniśmy przetwarzać wszystko, co jest możliwe, tak aby odzyskane produkty trafiały z powrotem do obiegu.

 

Zrównoważone życie

Tork jako marka firmy Essity jest światowym lider produktów higienicznych, który działa na rynku wytwarzając i sprzedając produkty od ponad 50 lat. Firma przykłada szczególną uwagę na bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania. Jako pierwsi na świecie stworzyli usługę Tork PaperCircle, która daje możliwość recyklingu papierowych ręczników do rąk. Usługa ta gwarantuję, przetworzenie zużytych ręczników na nowe produkty higieniczne oraz zmianę odpadów w zasoby. Usługa jest łatwa do wdrożeniu, dołącz do programu Tork PaperCircle i pomóż osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju i ograniczyć ślad węglowy i  ilość odpadów nawet o 20%1  .

 

Jak działa system PaperCircle?

  1. Goście oraz pracownicy korzystają z łazienki jak zwykle, ale po wytarciu rąk wrzucają papierowe ręczniki do oddzielnego kosza.
  2. Personel sprzątający opróżnia kosz, jednak zachowuje odrębne miejsce na wózku na papierowe ręczniki do rąk.
  3. Partner Firmy Essity prowadzący recykling zbiera papierowe ręczniki i dostarcza je do lokalnego zakładu Essity. Następnie poddaje je recyklingowi i wytwarza z nich nowe produkty papierowe.
  4. Zużyte ręczniki papierowe trafiają z powrotem do obiegu w postaci nowych ręczników papierowych do rąk lub innych wyrobów papierowych.

 

Tork PaperCircle niewątpliwie wnosi gospodarkę obiegową na wyższy poziom higieny oraz pozwala prężniej działać na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

Zobacz również :

Jak wybrać dozownik do łazienki w firmie?

Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszych rozwiązań do Twojej firmy? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta tel.801 315 198.

1W oparciu o wyniki uzyskane od klientów pilotażowych w Niemczech i Holandii.