Unikalny System Kliks – ekologia i bezpieczeństwo w kuchni i pralni

Autor: Higma Service

System Kliks to pierwszy na świecie system do maszynowego mycia naczyń  i profesjonalnego prania, który otrzymał znany i międzynarodowy certyfikat Cradle to Cradle Certified TM. Unikalny system wprowadziła na rynek firma Werner& Mertz. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego jest tak wyjątkowy.

Używając systemu Kliks w maszynowym myciu i płukaniu naczyń oraz w profesjonalnym pralnictwie korzystamy z ekologicznych i bezpiecznych środków z linii green-Effective. Certyfikowane koncentraty znajdują się w kompaktowym, lekkim opakowaniu typu bag-in-box, gwarantując ergonomiczną instalację.

System posiada praktyczne złączki Kliks, które zostały oznaczone zgodnie z branżowym kodem kolorów. Złączka Kliks łączy produkt z pompą, umożliwiającą wymianę produktu bez zacieków. To rozwiązanie sprawia, że produkty są bardzo szybko wymienialne i podłączane do prawidłowych pomp. Kliks zapewnia maksymalną higienę i jest całkowicie bezpieczny, gdyż został zaprojektowany, jako system zamknięty. Dużym plusem jest całkowite wykorzystanie produktu, które prowadzi do optymalizacji kosztów.  Rozwiązanie typu bag-in-box gwarantuje całkowite opróżnienie opakowania, czujnik niskiego poziomu płynów informuje za każdym razem, kiedy konieczna jest wymiana produktu. W skład systemu wchodzą wysoko skoncentrowane produkty zamontowane na wielofunkcyjnych uchwytach, umożliwiające praktyczne rozmieszenie produktów np. na ścianie, półkach czy na podłodze. Rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, gdyż zarówno torebka, jak i pudełko nadają się do recyklingu.

Pionierskie rozwiązanie!

To pierwszy system na świecie do maszynowego mycia naczyń i profesjonalnego pralnictwa, który uzyskał certyfikację Cradle to Cradle CertifiedTM. Składa się z czterech produktów, które przeznaczone są do stosowania w wodzie miękkiej i w wodzie średnio-twardej oraz twardej. ENERGY proKliks i BRILLANT proKliks to dwa innowacyjne i biodegradowalne produkty – detergent i płyn nabłyszczający o świetnych własnościach kontrolujących ilość wytwarzanej piany, do stosowania w wodzie miękkiej. Rozwiązaniem do wody średnio twardej i twardej są produkty ENERGY topKliks i BRILLANT topKliks . Skoncentrowane formuły umożliwiają o 30% mniejsze dozowanie. Są dostępne w opakowaniach o pojemności 5L. Łącząc wyjątkową skuteczność formuł certyfikowanych Cradle to Cradle CertifiedTM ze zrównoważonym rozwojem, produkty KLIKS zostały wyróżnione poziomem PLATYNOWYM w ocenie kryterium bezpieczeństwa surowców dla zdrowia człowieka i środowiska.

System KLIKS to uzupełnienie marki green care Professional, która reprezentuje koncepcję green-Effective.

System Kliks do maszynowego mycia naczyń jest dostępny w Polsce już od kwietnia 2018 r. Jeśli jesteś zainteresowany tymi produktami lub chcesz się dowiedzieć więcej – skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.