W6 - wodoodporny dozownik przemysłowy

Autor: Higma Service

Z myślą o przemyśle spożywczym firma Essity zaprojektowała nowy dozownik przemysłowy, który jest wodoodporny, łatwy do napełniania i pojemny. Z racji tego jest nowoczesny, higieniczny i dostosowany do zasad BHP. W branży przetwórstwa żywności  wydajność i efektywność wymagają nieustannej poprawy. Przetwórstwo żywności nie może pozwolić sobie na błędy. Dlatego dozownik W6 został zaprojektowany całkowicie od podstaw dzięki czemu idealnie wpasowuje się w procedury czyszczenia i wymogi HACCP.

Rozwiązanie dla branży przemysłowej

Higiena rąk ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa żywności i pracowników. Stosując zasady higieny w swoim zakładzie dzięki systemom dozowania po jednym odcinku, pracownicy dotykają tylko używanego ręcznika, co ogranicza zanieczyszczenia krzyżowe. Dzięki stosowaniu szczelnego ręcznika i i preparatów do mycia i dezynfekcji rąk chronimy pracowników przed skażeniem biologicznym. Bezsprzecznie taką gwarancję zapewni zamknięty system dozujący, który  jest hermetycznie pakowany, co zapobiega dostawaniu się wszelkich drobnoustrojów z zewnątrz.

Dozownik jest idealnie zaprojektowany do środowiska przemysłowego ze względu na wysoką odporność na wilgoć. Dzięki temu, że dozownik jest wodoszczelny, wkłady pozostają suche i bezpieczne do użycia bez konieczności demontażu dozownika do gruntownego mycia pianowego lub pod ciśnieniem wody. Dodatkową zaletą jest długość rolki, która wynosi 250m. Produkt posiada certyfikację FSC, HACCP International, EU Ecolabel oraz kontakt z żywnością.

Korzystając z tego rozwiązania umożliwiamy maksymalizację wydajności, ponieważ dozownik został przebadany pod względem użycia wody o temperaturze 60C i ciśnienia 124 bary. Części dozownika są odporne na korozję i stal, obudowa nie rdzewieję w wilgotnym środowisku, przez co może dłużej służyć. Otwieranie dozownika również jest zaplanowane tak, aby chronić przed przesiąkaniem wody i umożliwia jej doprowadzenie lub osuszanie.  Warto zauważyć, że rolki papieru posiadają certyfikat kontaktu z żywnością i są odporne na wilgoć. Reasumując korzystając z takich rozwiązań zapewniamy poprawę standardów higienicznych.

 

Warto przeczytać:

Higiena rak. Dlaczego jest tak ważna i jak wpływa na samopoczucie 

 

Aby poznać wysokiej jakości produkty do higieny rąk, zachęcamy również do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta (tel. 801 315 198) lub z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.