Pierwsza pomoc. Podnosimy kompetencje!

Autor: Higma Service

Chyba każdy z nas chciałby otrzymać jak najbardziej profesjonalną pomoc w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. My także. Dlatego jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne postanowiliśmy zorganizować dla naszego zespołu warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy dla Was krótką relację z tego wydarzenia.

Pierwsza pomoc

Większość osób dorosłych miała kiedyś okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy – w szkole, w trakcie kursu prawa jazdy czy na studiach. Nie ma co ukrywać, często takie kursy zaczynają i kończą się na czystej teorii, wykładzie i suchych informacjach do zapamiętania. Mając tę świadomość, postanowiliśmy zorganizować dla naszego zespołu warsztaty, które pozwolą nam czuć się pewniej w tym obszarze, a przede wszystkim nie bać się pomóc potrzebującej osobie. Naszą wiedzę i umiejętności pogłębialiśmy dzięki Panu Marcinowi Oparskiemu z firmy Hopar – Szkolenia, któremu bardzo dziękujemy!

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Warto wiedzieć, że od 2000 roku na całym świecie obchodzimy Dzień Pierwszej Pomocy. Przypada on zawsze w drugą sobotę września, więc nasze warsztaty miały także wymiar symboliczny. Niestety każdego roku wiele tysięcy osób doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu lub traci życie wskutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia. Bardzo często dzieje się to w miejscach publicznych, przy postronnych osobach. W takim wypadku szanse na przeżycie mogą wzrosnąć nawet o 60%, jeżeli w ciągu 2-3 minut zostanie udzielona pomoc. 

 

pierwsza pomoc

 

Bądź na bieżąco

Aby śledzić działania Higma Service na polu CSR i nie tylko, polub naszą stronę na Facebooku. A tutaj możesz zobaczyć wydarzenia z przeszłości. Zapraszamy!

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.