Wyposażenie firmy sprzątającej - jak powinno wyglądać?

Autor: Higma Service

Firmy sprzątające działają w każdej branży, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie

W obecnych czasach większość dużych firm decyduję się na korzystanie z ich usług.  Ze względu na duże zainteresowanie konkurencja wciąż rośnie, ale nie każda firma pracuje na odpowiednich produktach. Jak powinno wyglądać wyposażenie firmy sprzątającej ? Aby móc wyrobić sobie dobrą opinie, należy pracować na jakość produktów i usługi. Sukces każdej firmy sprzątającej zależy przede wszystkim od profesjonalnych i sumiennych pracowników. Jednak nawet najbardziej zaangażowana i rzetelna ekipa sprzątająca nie zdziała zbyt wiele, jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniego wyposażenia. Dobry pracownik to nie wszystko, są to przede wszystkim profesjonalne środki czystości, które są skuteczne i bezpieczne dla pracowników i środowiska. Profesjonalne środki czystości, to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Preparaty do sprzątania należy wybierać w sposób indywidualny, z uwzględnieniem charakterystyki zarówno danej powierzchni, jak i zanieczyszczeń. Innych środków czystości będziemy używać w szpitalach a innych w restauracjach czy w biurach.

Profesjonalne środki czystości w firmach sprzątających, to podstawa. Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych środków czystości, przeczytasz tutaj.

Dodatkowe wyposażenie firmy sprzątającej

Poza środkami czystości ważny w wyposażeniu firmy sprzątającej jest sprzęt ręczny, czyli profesjonalne ściereczki, szczotki, akcesoria do czyszczenia głównie powierzchni ponad podłogowych. Ściereczki, które usuną kurz a nawet uporczywy brud, będą bezpieczne i łatwe w użytkowaniu jak System SafePlus Vileda. Uzupełnieniem jest sprzęt do mycia podłóg jak wózek z mopem, który doskonale sprawdzi się w gęsto zastawionych miejscach, tam gdzie należy szybko i skutecznie posprzątać. Vermop Twix jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Posiada 2 osobne kuwety- na czysty roztwór roboczy i brudną wodę do płukania mopa oraz prasę dzięki czemu za jednym razem umyje powierzchnie około 20 m2.

Bezpieczeństwo pracowników w trakcie pracy jest najważniejsze. Osoby pracujące w warunkach zagrożeń chemicznych, mechanicznych, mikrobiologicznych. Muszą mieć zapewnione stosowne środki ochrony. Jakie rękawice wybrać, dowiesz się tutaj.

Pozostałe urządzenia

Co więcej firmy powinny dysponować odpowiednim sprzętem, który pozwoli pracownikom w szybszy i dokładniejszy sposób wykonać swoje obowiązki. Są to profesjonalne, wydajne sprzęty przeznaczone dla ekip sprzątających obiekty wielkopowierzchniowe takie jak biura, hotele, ale też szkoły, urzędy, placówki ochrony zdrowia i inne budynki użytku publicznego. W zależności od zapotrzebowania wielkości powierzchni i  wykonania usługi, do dyspozycji mamy maszyny szorująco – zbierające , odkurzacze na sucho i  piorące. Maszyny są w stanie usprawnić codzienne utrzymanie czystości podłóg. Duży wybór w zależności od potrzeb posiada firma Taski, która zajmuję się produkcją takich maszyn. Piszemy o nich tutaj.

Warto przeczytać:

Jak napisać plan higieny?

Zapraszamy do kontaktu z Regionalnymi Kierownikami Sprzedaży lub z Działem Obsługi Klienta tel. 801 315 198