Innowacyjne rozwiązania w branży czystości

Autor: Higma Service

Czy łazienki publiczne mogą być czyste?

71% osób przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu miało niemiłe doświadczenia w łazienkach

Jak może wyglądać nowoczesna łazienka w miejscach publicznych?  Specjaliści z firm zajmujących się dostarczaniem rozwiązań do toalet wciąż zaskakują nas nowymi pomysłami, które usprawniają utrzymanie czystości w łazienkach. Jednym z przykładów jest Tork PeakServe czyli dozownik na ręcznik papierowy, który został zaprojektowany, aby pomieścić większe ilości listków. Takie rozwiązanie pozwoli na osuszenie rąk około tysiąca osób przy wykorzystaniu 2100 listków. Dozownik można uzupełnić w każdej chwili – nie trzeba czekać, aż skończy się ręcznik na roli. Dzięki zastosowaniu PeakServe zmniejsza się również czas poświęcony na wysuszenie rąk.

Badania wskazują, że aby to zrobić wystarczą 3 sekundy w porównaniu do co najmniej 12 sekund spędzonych przy suszarce do rąk

Doskonale widać, które rozwiązanie jest bardziej korzystne zarówno dla użytkowników toalet, jak i osób sprzątających.

Aplikacje w toaletach?

Innym przykładem innowacji wprowadzonej przez firmę Tork jest EasyCube, czyli system pozwalający na uzyskiwanie informacji o poziomie wkładów w dozownikach na mydło czy ręcznik papierowy. Dozowniki posiadają sensory, które wysyłają informacje na specjalnie przygotowaną aplikację. Osoba mająca wgląd do aplikacji może zobaczyć, kiedy wymienić wkład lub sprawdzić, ilu gości skorzystało z toalety. Jest to tzw. sprzątanie oparte na danych, które pozwala zoptymalizować pracę personelu sprzątającego, wymianę wkładów oraz lepiej zaplanować zakupy środków czystości. Wszystko to sprawia, że klient ma zawsze dostęp do papieru i mydła.  Zwiększa to jego satysfakcję podczas korzystania z toalety oraz powoduje pozytywne emocje związane z miejscem, które odwiedził.

 

Oba rozwiązania przeznaczone są dla klientów posiadających łazienki, które mają za zadanie obsłużyć dużą liczbę użytkowników. Warto jednak przyglądać się nowoczesnym rozwiązaniom zapewniającym czystość i higienę w toaletach. Zapewne w kolejnych latach pojawią się nowe, innowacyjne pomysły zmieniające sposób dbania o czystość.

Jeśli zarządzasz miejscem o dużym natężeniu ruchu (ponad 300 osób korzystających w ciągu dnia), interesuje cię optymalizacja kosztów i wygoda klientów, skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.