Jak myć podłogi? Czystość w branży health & beauty

Autor: Higma Service

Na co najbardziej zwracają uwagę klienci podczas wizyty w Twoim gabinecie? Jak sądzisz? Według nas czystość to zdecydowany numer jeden. Niestety nawet najlepsza obsługa czy aromatyczna kawa na powitanie niewiele znaczą, jeśli nie zadbasz o czystość powierzchni czy sprzętu. W końcu nikt nie chciałby korzystać z usług gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego, w którym podłogę myje się raz w tygodniu. Od tego rodzaju miejsc oczekujemy wysokiego poziomu estetyki, a przede wszystkim higieny. Mając tę świadomość, przygotowaliśmy dla Ciebie materiał, z którego dowiesz się, jak myć podłogi skutecznie i higienicznie.

Częstotliwość mycia podłóg

Zacznijmy od tego, że oprócz technologii mycia podłóg liczy się także częstotliwość. Dlaczego? Pierwsze wrażenie bardzo często decyduje o tym, czy klient lub pacjent będzie chciał wrócić do Twojego gabinetu. W obecnych czasach wybór miejsc, w których możemy zadbać o swoje zdrowie i urodę jest bardzo szeroki. Dlatego też Twój salon powinien się wyróżniać na wielu polach, a przede wszystkim w obszarze czystości i higieny. Zaplanuj mycie podłóg na konkretne dni tygodnia. Co więcej pamiętaj również o sprzątaniu doraźnym, dzięki któremu Twoje powierzchnie będą zawsze lśniły czystością.

Jak myć podłogi?

Wiele osób myśli, że do mycia podłóg wystarczy trochę gorącej wody, dowolny płyn i parę zamaszystych ruchów mopem. Nic bardziej mylnego, jeśli chcesz, żeby powierzchnia była naprawdę czysta. Jak zatem myć podłogi poprawnie?
1. Po pierwsze przygotuj odpowiednio pomieszczenie. Wynieś wszystko, co mogłoby przeszkadzać w dotarciu do najmniejszych zakamarków, jak np. kosz na śmieci, krzesła czy stojak do dezynfekcji.
2. Za pomocą odkurzacza lub szczotki do zamiatania pozbądź się luźnych zanieczyszczeń.
3. Pamiętaj, aby woda, której użyjesz była chłodna! Gorąca woda bardzo szybko odparuje z powierzchni i pozostawi smugi z płynu do mycia podłóg.
4. Dostosuj płyn do rodzaju powierzchni. Przykładowo panele i kamienna posadzka wymagają zupełnie różnej pielęgnacji.
5. Zaczynaj mycie w najdalszym punkcie od wejścia i systematycznie kieruj się w jego stronę.
6. W trakcie mycia podłóg wykonuj ruchy ósemkowe lub w tzw. “zetkę”. Inna metoda to ślad technologiczny, czyli długa linia, którą później rozprowadzisz na boki. Wykonaj go od razu po wypłukaniu i wyciśnięciu mopa.

Jaki płyn do mycia podłóg wybrać?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, przy wyborze płynu do mycia podłóg wiele zależy od rodzaju powierzchni. Na rynku jest dostępny szeroki wybór chemii o różnym przeznaczeniu – od neutralnych płynów, nadających się do wielu materiałów, po specjalistyczne, przeznaczone, np. do mycia powierzchni wodoodpornych. Ponadto możesz wybrać skoncentrowany preparat do mycia podłóg z systemem dozowania, który zoptymalizuje zużycie produktu. Jeśli natomiast troszczysz się o środowisko, warto wybrać ekologiczną chemię, wyprodukowaną w poszanowaniu ludzi i planety. Szeroki wybór płynów do mycia podłóg znajdziesz tutaj. Pamiętaj także, że w obecnej sytuacji, w której wszyscy obawiamy się o zdrowie, każda odpowiedzialna firma powinna regularnie dezynfekować powierzchnie. Stawiaj tylko na sprawdzone i profesjonalne produkty do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczeństwo Twoim pracownikom i klientom.

Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszych rozwiązań do Twojej firmy? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta tel.801 315 198.