Pergamin- nowoczesne rozwiązanie dla Klientów

Autor: Higma Service

Co to jest Pergamin?

Szukając rozwiązania, które pozwoliłoby na sprawne i bezpieczne załatwienie formalności związanych z funkcjonowaniem umów handlowych zdecydowaliśmy, że od stycznia 2022 roku wdrożymy system, który powoli na tworzenie, edytowanie, podpisywanie i archiwizację dokumentów w wersji online.

Narzędzie, które umożliwia przeprowadzenie takiego procesu to aplikacja Pergamin, która szybko i bezproblemowo umożliwia zawarcie umowy handlowej pomiędzy Higma Service a Klientem.

Coraz więcej firm, z racji ograniczeń w kontaktach bezpośrednich przechodzi na funkcjonowanie online w wielu obszarach. Stąd nasza decyzja.

Dodatkowe korzyści z tego rozwiązania to, oprócz łatwej komunikacji, element ekologiczny, który nasza firma uważa za ważny w swoim działaniu. Nasz projekt „Ekologiczni w biznesie” propaguje ekologiczne rozwiązania dla firm.

Dzięki Pergaminowi oszczędzimy czas oraz papier!!!

Jakie są korzyści z punktu widzenia Klienta?

Pergamin jest nowoczesnym narzędziem biznesowym. Dzięki niemu szybko przygotujemy i wyślemy umowę do podpisu bezpośrednio z aplikacji. To duże ułatwienie podczas kontaktu z Klientem, ponieważ umowę wysyłamy bezpośrednio z platformy, nie angażując dodatkowych osób jak i firm kurierskich. Jest to korzyść dla wszystkich stron, ze względu na skrócony czas obiegu dokumentów. Dodatkowo, w trakcie procesu zawierania umowy, nie musimy używać dodatkowych urządzeń jak drukarka czy skaner. Możemy tworzyć elektroniczny podpis w kilka minut, o podpisaniu umowy dowiadujemy poprzez powiadomienie e-mail. W aplikacji Pergamin umowę podpisujemy elektronicznie, bez dodatkowych formalności. Taki podpis jest zgodny z unijnym rozporządzeniem eIDAS. Forma jest zgodna z prawem, co umożliwia zawieranie umów przez Internet.

Proces zawiera 4 kroki:

  1. Stworzenie umowy w systemie
  2. Klient otrzymuje zaproszenie w wiadomości email do złożenia podpisu w umowie
  3. Po akceptacji treści umowy, należy wpisać numer kontaktowy telefonu a następnie potwierdzić umowę kodem weryfikacyjnym otrzymanym w wiadomości zwrotnej sms
  4. Umowa jest podpisana

Jak to wygląda z naszej perspektywy?

Praca z dużą ilością dokumentów zajmuje wiele czasu. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów usprawnimy jakość obsługi oraz relacje z kontrahentami. Aplikacja Pergamin umożliwia monitoring aktualnego statusu dokumentów oraz  przyspiesza proces podejmowania decyzji w firmie. System umożliwia nam pracę w trybie cyfrowym z dowolnego miejsca, co umożliwia pracę w systemie hybrydowym nie będąc fizycznie w biurze, co obecnie w wielu firmach jest normą.

Istotną korzyścią z wdrożenia tego typu systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzanych danych oraz zarządzanie umowami w jednym miejscu. Dostęp do nich mają wyłączne osoby uprawnione, dzięki czemu mamy pewność, że poufne informacje będą chronione przed niepowołanymi osobami. Stosując to rozwiązanie zwiększymy efektywność i kontrole w dostępności danych.

Chcemy być współczesną firmą i dlatego korzystamy z najnowszym rozwiązań!

 

Jesteśmy ekologiczni!

Z naszej strony, jako firma Higma Service deklarujemy, że każda umowa podpisana w aplikacji Pergamin przełoży się na posadzenie jednego drzewa. Korzystamy z pomocy Posadzimy.pl

Zapraszamy do kontaktu: dok@higma-service.pl lub 801 315 198.