Półmetek Mistrzostw Świata w myciu rąk

Autor: Higma Service

Jesteśmy już w połowie kampanii edukacyjnej Mistrzostwa Świata w myciu rąk! Ponad 1 500 użytkowników pobrało już bezpłatne materiały edukacyjne dostępne na stronie www.akademiaczystosci.pl, a kolejne przedszkola zgłaszają się do konkursu, w ramach którego można wygrać spotkanie z Kaziem Mazurem i środki finansowe na zakup artykułów higienicznych.

Początki akcji

Tegoroczną edycję Mistrzostw Świata w myciu rąk rozpoczęliśmy we wrześniu 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach (województwo opolskie). Przedszkole odwiedził razem z nami ambasador kampanii Kazimierz Mazur – aktor filmowy i teatralny, świadomy tata, który wie, jakie korzyści niesie mycie rąk dla zdrowia dzieci. Wspólnie z przedszkolakami porozmawialiśmy na temat higieny i wzięliśmy udział w prostym eksperymencie z wykorzystaniem lampy UV i proszku detektywistycznego. Zobacz relację video z zajęć, klikając tutaj. Przygotowujemy się już do kolejnego spotkania z przedszkolakami, które odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Punkcie Przedszkolnym „Tęcza” w Dąbrowej (województwo małopolskie).

Akademia Czystości

Prócz osobistych spotkań z maluchami wciąż staramy się oddziaływać na przedszkola z całej Polski, prowadząc stronę internetową Akademia Czystości, na której znajdują się bezpłatne materiały edukacyjne. To świetna okazja dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, by włączyć się do akcji i samodzielnie przeprowadzić zajęcia z zakresu higieny dla swoich podopiecznych. W materiałach można znaleźć:

  • prezentację z zabawnymi ilustracjami,
  • proponowany scenariusz zajęć,
  • tablicę z instrukcją mycia rąk,
  • szablony dyplomów dla dzieci.

Konkurs

W ramach kampanii prowadzimy konkurs na najciekawiej przeprowadzone zajęcia w przedszkolu. Chcemy nagrodzić te przedszkola, które po mistrzowsku wprowadzają dzieciaki w świat higieny. Liczy się kreatywne podejście do tematu i zaangażowanie dzieci.

Nagrodą główną jest spotkanie przedszkolaków z Kaziem Mazurem i bon o wartości 3 tysięcy złotych na zakup środków higienicznych i dozujących.

Pierwsze zgłoszenia do konkursu już do nas napływają, ale nabór zgłoszeń wciąż jest otwarty. W konkursie można wziąć udział do 19 czerwca 2019 roku. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj. Każde przedszkole, które weźmie udział w konkursie, otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kampanii.

Pierwsze sukcesy

Kampania trwa, a my cieszymy się z efektów, które akcja osiągnęła dotychczas. Od startu kampanii aż do dzisiaj na Akademii Czystości zagościły blisko 4 000 użytkowników, a pakiet materiałów edukacyjnych pobrano ponad 1 500 razy! Wystąpiliśmy także w programie TVP2 „Pytanie na Śniadanie”, gdzie wyjaśnialiśmy, jak powinno się poprawnie myć ręce. Nasze wystąpienie możesz zobaczyć tutaj. Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim działaniom będzie coraz więcej osób, które wiedzą, że mycie rąk to najlepsza droga do zapobiegania chorobom.

Bądźmy w kontakcie

Zachęcamy do polubienia naszych kanałów w mediach społecznościowych – to właśnie tam umieszczamy najświeższe informacje na temat naszych działań. Odwiedź nasz Facebook i zasubskrybuj kanał na YouTube. Zawsze możesz do nas napisać pod adres kontakt@akademiaczystosci.pl – odpowiemy na każde pytanie.