Zrównoważony rozwój w profesjonalnym utrzymaniu czystości

Autor: Higma Service

Wiele firm coraz bardziej zwraca uwagę na to, jak ich działania wpływają na środowisko oraz najbliższe otoczenie. To dobry znak i bardzo potrzebna zmiana, która może mieć wpływ na losy naszej planety. Jednak w świecie, w którym z każdego zakamarka wygląda tani i uniwersalny plastik, zrównoważony rozwój wymaga od przedsiębiorców wyboru średnio wydeptanej ścieżki. Nie oznacza to jednak, że brakuje właściwych rozwiązań –  również na rynku czystości i higieny. By nie być gołosłownym w poniższym artykule prezentujemy narzędzie opracowane przez ekologiczną markę Werner & Mertz Professional. Firma jest pionierem w dziedzinie zrównoważonych oraz bardzo wydajnych rozwiązań w dziedzinie profesjonalnego utrzymywania czystości i higieny. 

Kalkulator Eko-skuteczności green-Effective

Kalkulator Eko-skuteczności green-Effective to narzędzie stworzone przez Werner &Mertz Professional. Dlaczego powinno zainteresować każdą firmę, która chce funkcjonować w zgodzie z naturą? Ponieważ kalkulator umożliwia obliczenie zużycia ekologicznej chemii green care Professional i pokazuje realne oszczędności środowiskowe.

Zielone zamówienia publiczne stają się coraz ważniejszą kwestią w przypadku produktów do utrzymania czystości obiektu. Produkty, które są przyjazne dla środowiska, charakteryzują się możliwie najniższą emisją CO2 i opierają się na roślinnych surowcach pomagają spełniać standardy zrównoważonego rozwoju w profesjonalnym utrzymaniu czystości różnego rodzaju obiektów, również budynków użyteczności publicznej. To nowy sposób myślenia, który nie koncentruje się wyłącznie na cenie, ale uwzględnia szerszą perspektywę.

zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój – da się go obliczyć!

Ten nietypowy kalkulator co do grama pokazuje oszczędności tworzyw sztucznych, ropy naftowej i CO2. Te natomiast można osiągnąć wybierając produkty green care PROFESSIONAL. Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób działa to narzędzie. Otóż Kalkulator stworzony przez Werner & Mertz Professional oblicza ilość zaoszczędzonej ropy naftowej na podstawie masy opakowania, składników produktu i zawartości materiału z recyklingu w opakowaniu. Następnie przekształca wynik w ekwiwalent CO2. W efekcie otrzymujesz wymierne podsumowanie oraz znaczący potwierdzenie faktycznej wydajności eko-produktów.

„Kalkulator pomaga zapewnić dostęp do zrównoważonego rynku jutra i wspiera firmy oferujące zamówienia publiczne, oferty i ekologiczne marki” – powiedział Frank Vancraeyveld, CEO Werner & Mertz Professional z siedzibą w Moguncji. „Efekty są zauważalne daleko poza rynkiem utrzymania czystości”.

Werner Schulze, Dyrektor Zarządzający tana-Chemie GmbH, dodał: „Cały świat mówi o koncepcji gospodarki obiegowej i szuka rozwiązań. My opracowaliśmy już rozwiązania, w tym pierwsze na świecie opakowanie składające się w 100% z materiału HDPE pochodzącego z recyklingu w 2016 r., a w ostatnim czasie pierwszy na świecie 5 litrowy kanister wykonany w 50% z recyklatów HDPE. Z wykorzystaniem Kalkulatora Eko-Skuteczności green-Effective nasi klienci mogą zapewnić sobie prawdziwą przewagę biznesową dzięki stosowaniu naszych produktów!”

W związku z coraz bardziej dotkliwie odczuwalnym problemem środowiskowym, spowodowanym plastikowymi odpadami, Vancraeyveld i Schulze liczą na dynamiczne zmiany na rynku. Bezsprzecznie powinny one prowadzić do używania produktów możliwych do recyklingu. Duże znaczenie mają tu niemieckie zaostrzone przepisy związane z gospodarką odpadami oraz przepisy dotyczące opakowań. Wszystko to ma sprawić, że gospodarka obiegowa będzie standardem przemysłowym w niedalekiej przyszłości.

Sprawdź, jak mogą wyglądać Twoje oszczędności środowiskowe: get.wmprof.com

Opowiemy Ci o ekologicznej chemii

Jeśli zainteresował Cię poruszany wyżej temat lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat ekologicznych środków czystości, zapraszamy do kontaktu. Możesz zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta pod numer 801 315 198. Czekają na Ciebie również nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży – kontakt znajdziesz tutaj. Sprawdź także nasz program edukacyjny dla firm EKOlogiczni w biznesie.