Czym dobrze osuszyć dłonie?

Autor: Higma Service

Jednym z dylematów, który pojawia się przy projektowaniu łazienek publicznych, jest to, w jaki sposób umożliwić użytkownikom osuszać ręce. Oczywistym jest, że stosowanie ręczników frotte jest obecnie niewskazane ze względów higienicznych.  W dzisiejszych czasach wybór sprowadza się do ręczników papierowych lub suszarek elektrycznych. Co zatem wybrać?

Ręcznik papierowy czy suszarka?

Jeżeli chodzi o preferencje ludzi do korzystania z jednego lub drugiego rozwiązania, to wyniki badań przeprowadzone na niemal czterech tysiącach badanych nie pozostawiają wątpliwości. Aż 90% mężczyzn i 91% kobiet woli wycierać ręce w ręczniki papierowe niż używać elektrycznych suszarek do rąk. Zatem jeżeli zadowolenie klientów i pracowników jest dla Ciebie ważne, wybór dobrych ręczników papierowych w firmowej łazience jest oczywisty.

Suszenie rąk ważne jest przede wszystkim ze względów higienicznych – do suchych rąk przylega mniej drobnoustrojów. Ważne jest więc dokonanie takiego wyboru, który zwiększy higienę w całym obiekcie. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Westminster pokazały, że silne suszarki do rąk mogą rozprzestrzeniać wirusy i bakterie na odległość nawet 3 metrów, natomiast przy użyciu ręczników jest to odległość maksymalnie 25 centymetrów.

Dla osób w ciągłym biegu

Jaki jest czas potrzebny na wysuszenie rąk suszarką? Według danych producentów suszarek te najszybsze potrafią wysuszyć ręce już w 12 sekund. Jak na tym tle wypadają ręczniki papierowe? Znacznie lepiej. Osoby korzystające z nowego systemu Tork PeakServe mogą wytrzeć ręce już w 3 sekundy.

Jeżeli zależy Ci na zadowoleniu klientów, pracowników, a także na większej higienie, to ręczniki papierowe w łazience są idealnym rozwiązaniem.

Źródła:

http://onlinelibrary.wiley.com/wol1/doi/10.1111/jam.13014/references

https://europeantissue.com/about-tissue/away-from-home/properties-of-tissue/user-preference-observational-study-issainterclean-amsterdam-2016/

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.