Pielęgnacja zniszczonych dłoni. Skuteczne kremy do rąk

Autor: Higma Service

Chyba każdy lubi mieć czyste, zadbane i odpowiednio nawilżone dłonie, niezależnie od wykonywanego zawodu. Są jednak profesje, w których trudno o utrzymanie skóry rąk w dobrej kondycji, czego najlepszym przykładem jest obecna sytuacja. Gdy publikujemy ten tekst, na świecie trwa stan pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wymaga ona od wielu ludzi wyjątkowej mobilizacji i często pracy ponad siły. W związku z tym otrzymujemy sygnały, że służby medyczne i inne osoby, które muszą na co dzień bardzo często myć i dezynfekować ręce, mają problem z suchą i zniszczoną skórą. Dodatkowo nie pomaga nieustanne noszenie rękawiczek ochronnych. Dlatego też poniżej przeczytasz, dlaczego kremy do rąk również są bardzo istotne w walce o zdrowie.

Dezynfekcja a skóra dłoni

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że nie zawsze niezbędna jest dezynfekcja, często wystarczy dokładne mycie rąk, o czym możesz poczytać tutaj. Niemniej, zarówno częste mycie rąk, jak i dezynfekcja powodują wysuszanie naskórka. Większość z nas zna to nieprzyjemne uczucie napiętej, czasem nawet szorstkiej i podrażnionej skóry dłoni. Odruchowo sięgamy wtedy po kremy do rąk, które przynoszą ulgę, przynajmniej na chwilę. Co istotne, zdarza się to w trakcie normalnego funkcjonowania, więc łatwo sobie wyobrazić, co może dziać się z dłońmi w takich okolicznościach, jak stan pandemii.

Pracownicy logistyki, sklepów spożywczych, drogerii, stacji paliw, służby mundurowe i oczywiście medyczne… Zapewne można by wymieniać dalej. Co ich dziś łączy? Praca w trudnych warunkach, zagrażających zdrowiu. Dlatego prawidłowa higiena rąk to w tym wypadku podstawa, o czym z resztą każdego dnia informują nas różne media. Mało kto jednak wspomina, jak ważna dla naszego zdrowia jest pielęgnacja w postaci nawilżania, odżywiania i regeneracji dłoni. Dlaczego? Ponieważ przesuszona skóra łatwo ulega podrażnieniom i sprzyja powstawaniu niewielkich ran, które nie tylko źle wyglądają, ale również obniżają naszą odporność. Dzieje się tak, gdyż skóra to naturalna bariera ochronna organizmu, a każde jej uszkodzenie zwiększa ryzyko infekcji.

4 kroki higieny i pielęgnacji rąk

 

Kremy do rąk – jak wybrać odpowiedni?

W trakcie wyboru warto mieć świadomość, że kremy do rąk dzieli się ze względu na potrzeby skóry. Sucha skóra wymaga nawilżenia i dość tłustej formuły produktu. Nie zaszkodzi tu krem odżywczy czy nawilżający, jednak w momencie przesuszenia skóry najlepiej postawić na produkty regenerujące. Mają one silniejsze działanie i przyniosą ulgę zniszczonej skórze. Jak wiadomo, działanie kremu zależy od jego składu. Przy wyborze produktu zwróć uwagę, czy zawiera on takie substancje jak SLS, SLES, silikony i oleje mineralne. Niestety nie są one przyjazne dla skóry człowieka i mogą prowadzić nawet do podrażnień.

W sytuacji kryzysowej, w jakiej znajdujemy się obecnie nie ma czasu na czytanie etykiet i rozważania na temat składu danego produktu. Dlatego też najlepiej postawić na sprawdzone marki, dostarczające profesjonalne rozwiązania na co dzień. Pierwszą, którą chcemy dziś polecić jest marka DebStoko, skupiająca całą swoją działalność na ochronie, myciu, czyszczeniu i pielęgnacji dłoni. Produkty DebStoko nie zawierają szkodliwych substancji, a jedynie wysokiej jakości składniki, przyjazne dla skóry. Podobnie jest w przypadku bezzapachowego balsamu do rąk firmy Tork – nawilża, chroni i odżywia, nie podrażniając skóry.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Higma Service lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Nasz zespół pomoże Ci dobrać krem odpowiedni do potrzeb Twoich pracowników. Zapraszamy też do śledzenia naszych profili na Facebooku i LinkedIn, bądźmy w kontakcie!