Dezynfekcja rąk w pracy, domu i podróży

Autor: Higma Service

Czy wiesz w jaki sposób przenosi się najwięcej wirusów i bakterii, powodujących choroby i infekcje? Odpowiedź jednych zaskoczy, dla innych nie będzie zdziwieniem – dzieje się to poprzez dłonie! Co poradzić na ten fakt? Oczywiście zadbać o higienę rąk z odpowiednią starannością, w czym (oprócz obowiązkowego mycia) z pewnością pomoże profesjonalna dezynfekcja rąk.

Dezynfekcja rąk. Dlaczego warto?

dezynfekcja rąk

W pracy, w domu czy w podróży dotykamy różnych przedmiotów wspólnego użytku, jak ksero, meble, klamki itp. Ponadto witamy i żegnamy się z napotkanymi osobami. Wszystkie te czynności sprzyjają przenoszeniu bakterii. Poza tym może nie zdajesz sobie sprawy, że prawdopodobnie w tej chwili na Twoich rękach znajduje się ok. 5 milionów bakterii, które „podajesz dalej”… Bez wątpienia rozwiązaniem jest odpowiednia higiena dłoni, o której pisaliśmy w tym artykule. Co istotne jednym z 5 momentów higieny rąk, które zostały wyszczególnione przez Światową Organizację Zdrowia, jest dezynfekcja dłoni.

 

Zadbaj o zdrowie swoje i innych!

Poniżej zamieściliśmy instrukcję prawidłowej dezynfekcji rąk, przygotowaną przez firmę Tork. Godny uwagi jest fakt, że wystarczy poświęcić jedynie 60 sekund i wykonać 8 kroków, by zadbać o zdrowie swoje i innych.

dezynfekcja rąk

Miejsca, w których dezynfekcja dłoni jest nieodłącznym elementem każdego dnia to m.in. szpitale, przychodnie, pogotowia, zakłady opiekuńczo-lecznicze czy sanatoria i uzdrowiska. W związku z wysokim ryzykiem przenoszenia bakterii i wirusów w tego rodzaju placówkach, aż 90% czynności powinno opierać się na zastosowaniu antyseptyku. Bez wątpienia jest to dobra praktyka, którą każdy z nas powinien wprowadzić w życie, niezależnie od rodzaju wykonywanego zawodu.

W związku z tym warto sprawdzić, które antyseptyki najlepiej zdezynfekują dłonie, a jednocześnie nie podrażnią i nie przesuszą skóry. Odpowiedzią na te potrzeby są produkty Tork, które zapewniają wysoki poziom higieny oraz nawilżają skórę. Produkty do dezynfekcji marki Tork doskonale sprawdzają się do codziennego użytku, np. w domu czy w biurze, a także do profesjonalnej dezynfekcji jak w przypadku bloku operacyjnego. Producent dysponuje różnymi systemami, pojemnościami i rodzajami dezynfekcji, o których z chęcią opowiemy więcej w trakcie rozmowy.

 

Skontaktuj się z nami

Podpowiemy, jak zadbać o odpowiednią dezynfekcję rąk oraz jakie produkty i systemy będą najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 315 198. Czekają na Ciebie również nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży – kontakt znajdziesz tutaj. Aby być na bieżąco z wartościowymi treściami i najlepszymi promocjami, polub nas także na Facebooku!