Płyny do dezynfekcji rąk – jaki wybrać?

Mycie i dezynfekcja rąk są najważniejszymi czynnościami, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób i zakażeniom. Dbanie o zabiegi higieniczne rąk jest konieczne w zapobieganiu ryzyka przenoszenia patogennych mikroorganizmów. Ma to olbrzymie znaczenie w placówkach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach lekarskich oraz w miejscach związanych z produkcją i wytwarzaniem jedzenia czyli zakłady przetwórstwa spożywczego, restauracje, kuchnie itp. Odpowiednia higiena rąk z wykorzystaniem płynów do dezynfekcji rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych i substancji organicznych. Bardzo dużym zagrożeniem są mikroorganizmy, które poprzez skórę pracowników np. przemysłu gastronomicznego mogą przedostawać się do pożywienia serwowanego klientom.

Mycie i dezynfekcja rąk

Nieraz określa się, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk. To prawda, ale umycie ich wyłącznie przy pomocy wody i mydła to w wielu miejscach, zwłaszcza placówkach służby zdrowia, zdecydowanie za mało. Po uprzednim przemyciu i osuszeniu rąk papierowym ręcznikiem trzeba je zdezynfekować. Dopiero wtedy lekarz, pielęgniarka czy inny pracownik ma pewność, że nie rozprzestrzeni patogenów.

Płyn do dezynfekcji rąk – gdzie używać?

Dbanie o zabiegi higieniczne rąk ma olbrzymie znaczenie w placówkach służby zdrowia, szpitalach, gabinetach lekarskich oraz w miejscach związanych z produkcją i wytwarzaniem jedzenia czyli zakłady przetwórstwa spożywczego, restauracje, kuchnie itp. Odpowiednia higiena rąk z wykorzystaniem płynów do dezynfekcji rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych i substancji organicznych. Bardzo dużym zagrożeniem są mikroorganizmy, które poprzez skórę pracowników np. przemysłu gastronomicznego mogą przedostawać się do pożywienia serwowanego klientom.

Wybierz nasze płyny do dezynfekcji rąk!

płyn do dezynfekcji rąk

Jesteś zainteresowany ofertą płynów do dezynfekcji rąk?

Zadzwoń lub zarejestruj się aby natychmiast otrzymać dostęp do katalogu (ponad 5000 produktów).

[contact-form-7 id=”106019″]

Płyny do dezynfekcji rąk - polecane produkty

SOFT CARE SENSISEPT 800ML to łagodny i skuteczny preparat do mycia i dezynfekcji rąk w postaci żelu. To połączenie delikatnego kosmetyku z wysoką efektywnością dezynfektanta. Płyn do dezynfekcji rąk zawiera aktywny mikrobiologiczny składnik, który zapewnia doskonałą dezynfekcję oraz przedłużone działanie, zapewniając bezpieczeństwo mikrobiologiczne. Produkt nie zawiera związków zapachowy i barwników, dlatego jest polecany do użycia w zakładach przemysłu spożywczego i gastronomi.