Higiena rąk to podstawa!

Autor: Higma Service

5 Momentów Higieny Rąk wg. WHO

Często zapominamy o tym, jak istotna dla zdrowia jest odpowiednia higiena rąk. A przecież to najprostszy sposób, aby uchronić siebie i osoby z naszego otoczenia przed wieloma chorobami. Dużym wyzwaniem w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny są przestrzenie użytku publicznego, a szczególnie miejsca związane np. z opieką medyczną.

 

Co mówią statystyki?

Jak powszechnie wiadomo, na wyobraźnię najlepiej działają liczby. Aby lepiej zrozumieć wagę odpowiedniej higieny rąk w codziennym funkcjonowaniu, zobaczmy, co na ten temat mówią statystyki.

  • Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 70% zakażeń i zatruć pokarmowych ma swoje źródło w nieodpowiedniej higienie rąk. Potwierdzeniem może być Salmonella, która nazywana jest „chorobą brudnych rąk”.
  • Dzięki regularnemu myciu rąk można uniknąć 20% infekcji dróg oddechowych¹.
  • 80% bakterii jest przenoszonych przez ręce².
  • 1 na 4 osoby nie myje rąk po wyjściu z toalety³.

Badań i raportów można by wymieniać bez liku, jednak warto zapamiętać najważniejsze – wystarczy poświęcić 40-60 sekund, aby pozbyć się większości zarazków z dłoni! Kliknij tutaj, aby zapoznać się z instrukcją prawidłowego mycia rąk.
Niestety nie zawsze mycie rąk wiąże się z higieną… Dlaczego?

 

Gdy mydło zawodzi

Z pewnością spotykasz się na co dzień z dozownikami na mydło dolewane. Czy wiesz, że aż 25% z nich jest skażone bakteriami?! Po umyciu rąk takim mydłem są one często bardziej zanieczyszczone, niż przed wykonaniem tej czynności.
Rozwiązaniem mogą być dozowniki firmy Tork, z higienicznymi, jednorazowymi opakowaniami mydeł. Jedną z zalet produktu jest hermetyczne pakowanie produktu, które zapobiega dostawaniu się drobnoustrojów z zewnątrz. Dodatkowo za sprawą higienicznego, zamkniętego dozownika nie dochodzi do krzyżowego przenoszenia bakterii.

 

Zwykłe mycie rąk nie wystarczy

Istnieją jednak miejsca, w których samo prawidłowe mycie rąk i odpowiedni rodzaj dozownika oraz mydła nie są wystarczające, aby zachować wysokie standardy higieniczne. Należą do nich m.in. szpitale, pogotowia, przychodnie, sanatoria i uzdrowiska czy zakłady opiekuńczo-lecznicze. Higiena rąk pracowników służby zdrowia jest uznawana za podstawę profilaktyki infekcji szpitalnych. W związku z tym oprócz mycia rąk niezbędne jest również zastosowanie antyseptyku, czyli odpowiedniej dezynfekcji. Według rekomendacji WHO, 90% czynności związanych z higieną rąk w placówkach opieki medycznej powinno opierać się na dezynfekcji, a 10% przy użyciu mydła i wody.
Odpowiedzią na te potrzeby jest szeroka oferta dezynfekcji marki Tork. Produkty zapewniają wysoki poziom higieny, a jednocześnie nawilżają skórę dłoni. Odpowiednie rodzaje dezynfekcji są przystosowane do potrzeb gabinetów zabiegowych, bloków operacyjnych czy też sal szpitalnych.

 

Przeczytaj też…

W tym artykule możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat higieny rąk o temat osuszania dłoni po umyciu.
Polecamy również tekst na temat ciekawej kampanii społecznej, Mistrzostwa Świata w myciu rąk, która ma na celu edukację dzieci w wieku przedszkolnym w temacie dbałości o higienę rąk.

„Chcę zadbać o zdrowie swoje i innych”

Aby dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk oraz produktów do tego przeznaczonych, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 315 198. Czekają na Ciebie również nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży – kontakt znajdziesz tutaj.

 

¹ Źródło: http://www.tork.pl/o-nas/informacje-prasowe/news-detail?id=46374
² Źródło: https://all4work.pl/download?file=Ulotka_ns_stojak_8_faktow_o_higienie.pdf
³ Źródło: https://all4work.pl/download?file=Ulotka_ns_stojak_8_faktow_o_higienie.pdf

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

FreshMail.pl
 

Bądź na bieżąco!

Nasz newsletter to m.in. informacje o promocjach, wartościowe artykuły branżowe i produktowe. Wiadomości wysyłamy maksymalnie 2 razy w miesiącu.

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną.

FreshMail.pl