Niezawodna metoda Pre-Wash

Autor: Higma Service

Preparowanie zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków w czystym roztworze myjącym lub dezynfekującym. Metoda Pre-Wash jest bezpieczna i ergonomiczna oraz pasuje do wszystkich systemów do mycia podłóg i może być stosowana w różnych konfiguracjach.

Metoda Pre-Wash

Mop preparowany jest w hermetycznie zamykanym pojemniku. Do nasączenia jednego mopa potrzeba 200-250 ml roztworu. Podczas korzystania z mopa nie jest wymagane jego odciskanie. Oznacza to, że przy pomocy tak przygotowanego mopa uzyskuje się optymalny efekt mycia na powierzchni 15-20 m2 powierzchni. W trakcie preparacji, 20 mopów jest przygotowanych w pojemniku nasączonych równomiernie po 5 l roztworu.  Brak konieczności odciskania mopów, wszystkie mopy są równomiernie nasączone. Podczas stosowania tej metody zachowana jest maksymalna higiena. Jeden mop używany jest tylko do zabrudzenia, tzn. na powierzchni 15-20 m2, po czym odrzucany jest do worka i docelowo oddawany do pralni.

 

 

Sposób przygotowania mopów:

W pojemniku układamy mopy płasko, kieszeniami do góry. Odmierzoną ilością roztworu zalewamy mopy, po czym zamykamy szczelnie pokrywę, wyciskając ze środka powietrze. Po około 5 minutach odwracamy zamknięty pojemnik, układając go na pokrywie. Proces odwracania należy powtórzyć trzy do czterech razy w odstępach około 5 minutowych. Taki sposób umożliwia równomierne i optymalne nasączenie wszystkich mopów wewnątrz pojemnika.

Podczas pracy wyjmujemy mopy pojedynczo z pojemnika. Spreparowane mopy mogą być przechowywane w zamkniętym szczelnie pojemniku przez wiele godzin. Maksymalny czas to 24 godziny, zależnie od czasu aktywnego działania roztworu roboczego. Uniemożliwione jest wówczas parowanie lotnych składników roztworu oraz zmiana jego stężenia roboczego.

Oznacza to, że taka metoda jest idealna do pierwszego etapowego mycia na mokro. Oszczędza wodę i środki chemiczne bez żadnych zakażeń bakteryjnych. Co istotne jest ergonomiczna, prosta w obsłudze oraz kompatybilna z systemami do mycia podłóg, jak Twixter, Twix, Sprint, Scandic Mono 40 cm. Metodę Pre-Wash można stosować do preparowania mopów, transportu mopów w pojemnikach, do nakładania mopa bezpośrednio z pojemnika bez dotykania rękami. Ze względy na zamknięty system, metoda ta gwarantuję utrzymanie wysokiego poziomu higieny.

Warto przeczytać:

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami, zadzwoń do naszego Działu Obsługi Klienta pod numer 801 315 198 lub skontaktuj się z naszym Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży.