Oczyszczacze powietrza dla placówek edukacyjnych

Autor: Higma Service

Problem smogu dotyka nas praktycznie każdego dnia – w większym lub mniejszym stopniu, w zależności od pory roku i lokalizacji. Jednak w okresie jesienno-zimowym jakość powietrza zdecydowanie pogarsza się. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska za 2018 rok, Polska należy do niechlubnej czołówki państw o największym stężeniu szkodliwych substancji w powietrzu.

Zanieczyszczone powietrze. Skąd się bierze? Komu zagraża?

Jest wiele powodów złego stanu powietrza. W Polsce to głównie kwestia ogrzewania, stąd też pogłębianie się problemu w okresie zimowym. Często korzystamy ze złej jakości opału oraz pozostawiających wiele do życzenia pieców. Dodatkowo wciąż palimy śmieci, ubrania, meble. Sytuację pogarsza również bardzo duża ilość samochodów na polskich drogach.
Najbardziej narażone na działanie szkodliwych substancji z powietrza są m.in. kobiety w ciąży, osoby starsze i oczywiście… dzieci. Ich liczba oddechów na minutę jest kilkukrotnie większa niż u dorosłych. Dodatkowo nie mają w pełni rozwiniętych błon śluzowych, często oddychają ustami (omijając naturalna ochronę rzęsek jamy nosowej). Wszystko to sprawia, że ekspozycja najmłodszych na gazy i pyły zawarte w smogu jest bardzo duża.

 

Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem u dzieci

Szkodliwe cząsteczki pyłów i gazów każdego dnia przenikają z układu oddechowego do układu krążenia najmłodszych. Najczęściej wymieniane skutki to zwiększone ryzyko:
• miażdżycy tętnic,
• choroby niedokrwiennej serca,
• nadciśnienia tętniczego,
• występowania problemów z zachowaniem, ADHD, depresji, zaburzeń lękowych,
• szybszego starzenia się mózgu – choroby otępienne, Alzheimer i wiele innych.

Z artykułu na temat sposobów walki z zanieczyszczonym powietrzem dowiesz się, jakie zachowania warto wprowadzić do codziennego funkcjonowania, aby dbać o zdrowie Twoich pociech.

 

 

„Chrońmy najmłodszych przed smogiem” – promocja na oczyszczacze powietrza dla placówek edukacyjnych

W związku z wyżej opisanym, wciąż powracającym problemem smogu, w Higma Service wprowadziliśmy właśnie ofertę promocyjną dla placówek edukacyjnych na oczyszczacze powietrza AeraMax firmy Fellowes. Jest to doskonała opcja dla wszelkich żłobków, przedszkoli czy szkół – dzieci spędzają w nich większą część swojego dnia i często wykazują tam wysoką aktywność fizyczną.
Warto zatem pójść za przykładem już ponad 200 przedszkoli w Polsce, które zadbały, aby w trakcie nauki i zabawy dzieci mogły cieszyć się zdrowym oddechem (więcej na temat oczyszczaczy powietrza w placówkach edukacyjnych przeczytasz w tym artykule).

Nasza oferta obejmuje profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax AM PRO III oraz AeraMax PRO IIIS. Do oczyszczacza profesjonalnego dołączamy gratis w postaci domowego oczyszczacza AeraMax DX55. Cena za pakiet promocyjny dla placówek edukacyjnych to 2115 zł netto. Urządzenia z serii profesjonalnej wyposażone są w trzy filtry – wstępny, HEPA i węglowy, a ich maksymalna powierzchnia czyszczenia to 65 m². Oczyszczacze usuwają do 99,97% zanieczyszczeń powietrza – smog (PM2.5, PM10, benzopireny i in.), roztocza, zarodniki pleśni, pyłki oraz wirusy i drobnoustroje.
Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy warto zainwestować w oczyszczacze powietrza dla placówki edukacyjnej w Twoim regionie, przeczytaj artykuł o skuteczności tych urządzeń, potwierdzonej przez naukowców.

 

 

„Chcę dowiedzieć się więcej”

 

Więcej informacji na temat oferty uzyskasz kontaktując się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży lub naszym Biurem Obsługi Klienta, pod numerem 801 315 198.

Pobierz ulotkę