Zrównoważone opakowania marki Tork

Autor: Higma Service

Tork jako część firmy Essity, będąc liderem higienicznych i zdrowotnych rozwiązań, stawia sobie za cel rozwiązanie problemu plastikowych opakowań. Chcąc odpowiedzialnie pozyskiwać włókna oraz obniżyć ślad węglowy naszych produktów. To tylko niektóre przykłady zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zastępowanie plastiku

Zrównoważone opakowania jeszcze bardziej stanowią integralną cześć strategii biznesowej Essity, jest on ukierunkowany na obszary, w których może mieć największy wpływ. Obecnie prawie 90% opakowań Tork jest wykonywanych z surowców odnawialnych, takich jak papier lub tektura, nadających się do recyklingu. Pozostałe 10% to opakowania plastikowe, z założeniem, by 30% plastiku pochodziło z recyklingu. Celem Essity jest rozwiązanie problemu plastikowych opakowań i dysponowanie opakowaniami, które będą nadawać się do recyklingu w 100% dla wszystkich produktów do 2025 roku. Produkty będą wpisywały się w model gospodarki obiegowej, zwiększając wydajność zasobów i tworząc więcej przy wykorzystaniu mniejszej ilości surowców. Dlatego opakowania wykonane w duchu zrównoważonego rozwoju to nie tylko gwarancja higienicznego i bezpiecznego produkty dla klientów i użytkowników. Przede wszystkim jest to zabezpieczenie nadające się w 100% do recyklingu.

Marka pracujemy nad tworzeniem nowych opakowań, które nie wymagałyby wykorzystania paliw kopalnych, ich optymalizacją i skompresowaniem produktów, aby było potrzebne mniej opakowań, dzięki czemu zaoszczędzimy surowce i obniżymy koszty transportu. W rezultacie marka wstale pracuje nad ograniczeniem wykorzystywania plastiku powstałego w oparciu o paliwa kopalne. Testują nowe materiały w celu zastąpienia wszędzie tam, gdzie to możliwe, tworzyw sztucznych powstałych w oparciu o paliwo kopalne – poddając na bieżąco ocenie opcji odnawialnych oraz innych materiałów.

Popraw swoje wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju

Aby przyczynić się do rozwiązania problemu plastikowych opakowań Tork:

  • Ogranicza Co2

Tork papier toaletowy bez glizy zmniejsza ślad węglowy dzięki temu, że nie posiada opakowania glizy, przez co nie generuje odpadów.

  • Korzysta z plastik pochodzenia roślinnego

Do produkcji opakowań Tork naturalnych serwetek na rynku europejskim wykorzystywany jest plastik z trzciny cukrowej. Bezsprzecznie ma on mniejszy wpływ na środowisko niż plastik uzyskany z paliw kopalnych.

 

Essity gwarantuje, że do roku 2025 wszystkie opakowania będą zawierać co najmniej 30% plastiku pochodzącego z recyklingu.

 

Zrównoważone opakowania

Essity gwarantuje tworzenie produktów, które będą wpisywały się w model gospodarki obiegowej, zwiększając wydajność zasobów. Essity stawia sobie za cel tworzenie usług i produktów, które będą wpisywały się w model gospodarki obiegowej. Zwiększając wydajność zasobów i tworząc więcej przy wykorzystaniu mniejszej ilości surowców. Opakowanie wykonane w duchu zrównoważonego rozwoju to nie tylko gwarancja higienicznego i bezpiecznego produktu dla klienta i użytkowników, ale także zabezpieczenie nadające się w 100% do recyklingu.

 

Przeczytaj także:

Jeśli zainteresował Cię poruszany wyżej temat lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat środków czystości, zapraszamy do kontaktu. Możesz zadzwonić do naszego Działu Obsługi Klienta pod numer 801 315 198. Czekają na Ciebie również nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży.