Nowa jakość higieny rąk - system IntelliCare

Autor: Higma Service

W wielu miejscach czystość rąk jest wyjątkowo ważna. Trudno wyobrazić sobie szpital, przychodnię czy sklep mięsny, w których zaniedbuje się ten obszar higieny. Dlatego ważne jest zastosowanie odpowiednich dozowników oraz zapewnienie skutecznych środków chemicznych.

Jak zmniejszyć ryzyko zakażeń krzyżowych?

Jeżeli chodzi o dozowniki to ważne jest, aby podawanie preparatu odbywało się bez dotykania dłońmi dozownika. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko zakażeń krzyżowych.  Ogólnie można przyjąć, że są na to dwa sposoby.  Pierwszy to tzw. dozowniki łokciowe, w których osoba chcąca wymyć czy zdezynfekować ręce może nałożyć preparat z użyciem łokcia. Innym, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, są dozowniki z bezdotykowe, które po podłożeniu ręki w odpowiednie miejsce podaje odpowiednią ilość mydła czy płynu dezynfekcyjnego do rąk. Jedynym problemem, drugiego rozwiązania jest, fakt że od czasu do czasu bateria się wyczerpuje i przez pewien czas dozownik może nie podawać preparatu. Dlatego firma Diversey opatentowała rozwiązanie, dzięki któremu dozownik bezdotykowy można użyć również poprzez naciśnięcie przycisku jak w standardowych podajnikach.

Bezpieczne produkty myjące

Dozownik hybrydowy, bo tak został nazwany ten produkt, wraz z paletą produktów tworzy system IntelliCare.  W skład palety produktów wchodzą preparaty myjące takie jak Soft Care All Puropse Foam czy Soft Care Delux, preparaty antybakteryjne (np. Soft Care Sensisept), preparaty dezynfekujące (np. Soft Care Med.) czy pielęgnujące (Soft Care Dermasoft).  Wszystkie proponowane produkty do higieny rąk są bezpieczne i dobrane tak, aby zminimalizować ryzyko podrażnień skóry, szczególnie w sytuacji częstego stosowania. Dodatkowo produkty są wzbogacone o składniki, które nawilżają skórę i dają poczucie miękkości i elastyczności.  Warto również wspomnieć, że butelki do dozowników IntelliCare mają dużą pojemność (1,3 litra) dzięki czemu wkłady można wymieniać znacznie rzadziej i ograniczyć liczbę odpadów.

Do głównych zalet całego systemu IntelliCare należą:

  • technologia hybrydowa – oznacza, że produkt jest zawsze dostępny. Kiedy bateria jest na wyczerpaniu automatyczny dozownik przełącza się w tryb manualny
  • większa efektywność operacyjna – skutecznie zapobiega infekcjom. IntelliCare pomaga kontrolować higienę rąk, która jest główną przyczyną zachorowań
  • wszechstronność i uniwersalność – pojedynczy dozownik jest dostosowany do wszystkich rozwiązań związanych z higieną rąk, co umożliwia dobór produktu w zależności od potrzeb, oczekiwań  czy uwarunkowań środowiskowych
  • zmniejszenie kosztów utrzymania dzięki właściwej i ciągłej pracy dozowników oraz system alarmów, który informuje o konieczności zmiany baterii lub uzupełnieniu produktu.

System Intelli Care zaprojektowany został z myślą o miejscach, gdzie higiena jest szczególnie ważna. Należą do nich szpitale, przychodnie, fabryki, restauracje czy sklepy. Chcesz poznać pełną gamę produktów i dobrać odpowiednie rozwiązania do swoich potrzeb? Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Możesz również zalogować się na Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK) i zamówić produkty z systemu InteliiCare. Jeśli nie posiadasz konta w eBOK możesz je założyć tutaj lub przy pomocy Infolinii – wystarczy zadzwonić pod numer 801 315 198.

Przeczytaj więcej: