Maszyny do czyszczenia podłóg

Maszyny czyszczące stają się regularnym, wręcz standardowym wyposażeniem mniejszych i większych przedsiębiorstw. Z biegiem lat świadomość w zakresie higieny i czystości wzrasta zarówno wśród poszczególnych ludzi jak i w obrębie firm oraz instytucji publicznych. Wraz z tym rozwojem postępuje też progres technologiczny. W związku z nim warto zoptymalizować metody sprzątania, aby dostosować się do wysokich wymagań BHP. Służą do tego nie tylko środki czystości, ale także właśnie maszyny czyszczące. Z reguły odznaczają się ergonomiczną budową, mają też rozmaite udogodnienie. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy szybko i sprawnie wykonują swoje obowiązki. To ekonomiczne podejście, także dlatego, że możemy ograniczyć personel oddelegowany do czynności sprzątających. Przede wszystkim zyskuje na tym miejsce pracy, które staje się czyste i bezpieczne.

Rynek maszyn czyszczących jest niezwykle bogaty. Rozróżniamy wiele rodzajów tych urządzeń. Różnią się pod względem rozmiaru, kształtu, a nade wszystko – zastosowania. Niektóre modele możemy nazwać uniwersalnymi, nadają się więc do różnych typów podłoża. Inne z kolei mają bardziej specjalistyczne funkcje. Poza tym te o bardziej kompaktowych rozmiarach sprawdzą się w mniejszych obiektach i pomieszczeniach, natomiast większe przeznaczymy np. do dużych hal czy magazynów.

Jeśli chodzi o zastosowanie, wyodrębniamy szereg maszyn. Są to m.in.:

Maszyny szorująco-zbierające

Nadają się, zależnie od modelu, zarówno do ograniczonych jak i bardziej przestronnych powierzchni. Urządzenia efektywnie wykorzystują wodę oraz detergenty. Szczotka szorująca zdziera brud z posadzki, następnie niezawodna ssawka zbiera go, docierając nawet do najbardziej skrytych zakamarków.

Maszyna czyszcząca samojezdna

Rozległe obiekty, jak choćby galerie handlowe, wymagają do czyszczenia odpowiednich urządzeń. Do takich zaliczają się maszyny czyszczące samojezdne. Ich zaletą jest wygodny fotel dla operatora. Pracownik usiądzie wygodnie na maszynie i z dużą precyzją wyczyści posadzkę o dużym metrażu.

Serwis maszyn sprzątających

Zależy nam na tym, aby maszyny sprzątające jak najdłużej pełniły swoje zadania. Dlatego zaleca się regularne serwisowanie sprzętu. . Niektóre części maszyn należy po każdym użyciu doprowadzić do porządku, dokładnie je czyszcząc.  

Dzięki temu wystarczą na dłużej, co ze względów ekonomicznych i ekologicznych jest optymalnym rozwiązaniem.

Maszyna czyszcząca

Jesteś zainteresowany ofertą maszyn czyszczących?

Zadzwoń lub zarejestruj się aby natychmiast otrzymać dostęp do katalogu (ponad 5000 produktów).

[contact-form-7 id=”106019″]

Maszyny czyszczące - zastosowanie

Miejsca, w których podłogi są eksploatowane szczególnie intensywnie wymagają szczególnej dbałości. Biurowce, galerie handlowe, hale magazynowe, stadiony, teatry, szpitale, banki i hipermarkety – to obiekty o dużej intensywności ruchu. Codziennie przemierza je wiele tysięcy nóg. Takie miejsca są bardzo wymagające pod kątem utrzymania czystości oraz zadbania o wytrzymałości tych powierzchni. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiednich maszyn czyszczących oraz dobór dopasowanych środków czyszczących.