Dołącz do programu EKOlogiczni w biznesie i miej wpływ na środowisko

Autor: Higma Service

Żyjemy w czasach, w których ciągły rozwój i nowe technologie mają ogromny wpływ na środowisko, a tym samym na nasze zdrowie i jakość życia. Wpływ ten może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Cieszymy się z wszelkich innowacji, które przykładowo ograniczają produkcję plastiku, użycie szkodliwej chemii czy eksploatację źródeł naturalnych, jednak wciąż martwi zła jakość powietrza i brak dbałości o ekologiczne zachowania każdego z nas. Jeżeli prowadzisz własną firmę, a dobro naszej planety i zdrowie Twoich pracowników są dla Ciebie ważne, program EKOlogiczni w biznesie z pewnością przypadnie Ci do gustu.

 

EKOlogiczni w biznesie – o co chodzi?

Jesteśmy świadomi, że codzienne działania każdego z nas (np. segregacja śmieci, oszczędzanie wody, optymalizacja zużycia energii) mają duże znaczenie dla kondycji środowiska. Pomyśleliśmy więc – a co gdyby miejsca pracy stały się równocześnie przestrzenią świecącą przykładem w zachowaniach „eko”? Od myśli do czynu – tak powstał program EKOlogiczni w biznesie. Jest to darmowy projekt edukacyjny, skierowany do wszystkich firm oraz instytucji, które chciałyby prowadzić (lub prowadzą) działania proekologiczne. Oprócz pozytywnego wpływu na stan środowiska naturalnego, z udziału w programie płyną również inne, mniej oczywiste korzyści, które z pewnością odczujesz biorąc udział w projekcie.

 

Dlaczego warto się przyłączyć?

Jedną z wyżej wspomnianych korzyści jest darmowy Pakiet Ekologiczny (otrzymasz go zaraz po rejestracji), gotowy do wdrożenia w Twojej firmie. Ponadto wystawiamy certyfikaty potwierdzające udział w programie oraz zapewnimy Ci stały dostęp do interesujących artykułów, nowych rozwiązań i skutecznych metod, pomocnych w przekonaniu pracowników, że działania ekologiczne są modne, a oprócz tego zwyczajnie – mądre. Oczywiście możesz na nas liczyć podczas planowania takich działań. Pamiętaj również, że promowanie i wdrażanie postaw ekologicznych wzmocni Twój wizerunek potencjalnego pracodawcy czy partnera biznesowego – stworzysz świadomą i wartościową kadrę, a Twoja firma w oczach potencjalnych partnerów będzie rysowała się jako wiarygodna i kompetentna. Większa dbałość o ekologiczne zachowania wśród pracowników sprawi, że zdecydowanie obniżysz rachunki za prąd, wodę mydło czy ręczniki papierowe. Jak widzisz – dbasz o środowisko naturalne, a zarazem optymalizujesz wydatki firmy.

 

„Chcę wziąć udział! Jak to zrobić?”

Nic prostszego – wejdź na stronę www.ekologiczni.com.pl i wypełnij formularz rejestracyjny. Po zarejestrowaniu otrzymasz Pakiet ekologiczny, który zawiera Dekalog ekologicznych zachowań w firmach i instytucjach oraz naklejki ekologiczne, za pomocą których w łatwy i przyjazny sposób uświadomisz pracowników, że warto być „eko”.

Oto co możesz zrobić, aby budować świadomość ekologiczną w swojej firmie:
• przypominaj o eko-zachowaniach w każdej z przestrzeni, w których przebywa personel, np. rozmieść naklejki ekologiczne („Oszczędzaj wodę”, „Gaś światło”, „Zgniataj opakowania przed wyrzuceniem” – to krótkie komunikaty, ale jakże skuteczne),
• ogranicz zużycie papieru – proś o dwustronne wydruki i niedrukowanie dokumentów, gdy nie jest to konieczne,
• polecamy również korzystanie z tablicy informacyjnej, czyli Dekalog ekologicznych zachowań w firmach i instytucjach. Jest to przydatne narzędzie, które pomoże usprawnić komunikację,
• poinformuj kadrę pracowniczą o nowych działaniach w firmie,
• gdy braknie Ci pomysłów, jak promować ekologiczne działania, zajrzyj na Ekologicznego Bloga lub na facebookowy funpage EKOlogiczni w biznesie – znajdziesz tam ciekawe artykuły i inspirujące treści.

 

Projekt EKOlogiczni w biznesie w liczbach

  • 129 firm uczestniczących w programie,
  • 28 branż popierających CSR,
  • 97 rozwiązań możliwych do wdrożenia,
  • 254 wspierane akcje.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.ekologiczni.com.pl oraz funpage’a na FB EKOlogiczni w biznesie. Znajdziesz tam wszelkie informacje na temat projektu, materiały do pobrania (np. Instrukcja mycia rąk – bądź ekologiczny i zdrowy), ciekawe artykuły oraz możliwość zapisania się do ekologicznego newslettera.