Grzyb i pleśń. Skuteczne sprzątnie łazienki

Autor: Higma Service

Grzyb i pleśń w łazience – kto nie spotkał się z tym problemem? Walka z nimi jest dość nierówna, ale przecież nikt nie lubi korzystać z łazienek porośniętych pleśnią. Zatem jeśli Twoim zadaniem jest dbanie o czystość i higienę sanitariatów, przeczytaj koniecznie. 

Grzyb i pleśń. Garść informacji

Pleśń to tak naprawdę potoczna nazwa grzybów saprofitycznych (np. pleśniak czy pędzlak). Dotychczas opisano ok. 70 000 grzybów, a każdego roku charakteryzuje się średnio 1700 ich gatunków. Według przypuszczeń na świecie istnieje ok 1 000 000 gatunków grzybów! Występowanie grzybów zostało zaobserwowane we wszystkich strefach klimatycznych, więc są one nieodłączną częścią natury i życia na Ziemi. Oczywiście mamy do czynienia tylko z częścią z nich, jednak warto mieć świadomość jak ogromne jest ich królestwo.

grzyb i pleśń

Czysta łazienka wizytówką każdego miejsca

Obecność grzybów i pleśni w pomieszczeniach nie jest dobrym sygnałem. Są one szkodliwe dla zdrowia, a także stwarzają wrażenie brudnych i niezadbanych wnętrz. Mieszkanie w zagrzybionym pomieszczeniu może negatywnie wpływać na układ nerwowy oraz odpornościowy, wywoływać ból gardła, zmęczenie, alergię, a także zwiększać ryzyko zachorowania na depresję. Oprócz typowo zdrowotnych motywacji, warto również dbać, by pomieszczenia były wolne od pleśni i grzybów ze względów estetycznych. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z miejscami użytku publicznego. Bardzo często wygląd toalet jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na ocenę gości. Dlatego też przygotowaliśmy kilka propozycji produktów, które pozwolą Ci zapomnieć o grzybie w sanitariatach.

czysta łazienka

Pleśń i grzyb STOP! Wybór preparatów

Aby nie dopuścić do zagrzybienia powierzchni w toaletach, warto używać do codziennego czyszczenia preparatu, który będzie działał biobójczo i usunie typowe dla tych miejsc zanieczyszczenia. Takim preparatem jest na przykład Room Care R2 do mycia i dezynfekcji marki Diversey. Wyczyścisz nim m.in. wanny, kafelki, ściany, a także powierzchnie z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej i chromowane.r2Skutecznością w działaniu na szerokie spectrum mikroorganizmów może się poszczycić również inny produkt Diversey – TASKI Sani Des J-Flex, który pozostawia toaletę czystą i pachnącą oraz ogranicza ryzyko powstania pleśni.

j flex

Natomiast jeżeli w łazience pojawił się już grzyb, z pomocą przyjdzie Domestos Professional Grout Cleaner 0,75l. To produkt do czyszczenia na bazie chloru – usuwa pleśń, trudne zabrudzenia, a dodatkowo odkamienia powierzchnie. Posiada żelową konsystencję, dzięki której przylega do pionowych powierzchni, co znacznie ułatwia czyszczenie fug i innych elementów.domestos

Skontaktuj się z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych preparatów do czyszczenia łazienek? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Możesz nas również polubić na Facebooku, gdzie publikujemy informacje na temat aktualnych promocji i produktów.