Maszyny czyszczące w branży HoReCa

Autor: Higma Service

Hotele i restauracje to miejsca, gdzie czystość jest szczególnie ważna. Tutaj na pierwszym miejscu jest klient, jego oczekiwania, opinie, rekomendacje. Czysty hotel, estetyczna i bezpieczna restauracja są gwarantem rozwoju biznesu. To ciągły kontakt z wymagającym klientem sprawia, że standardy utrzymania czystości wchodzą na coraz to wyższe poziomy. Często nie wystarczą stosowane do tej pory rozwiązania, gdyż szwankuje efektywności, szybka reakcja czy brak możliwości zoptymalizowania kosztów związanych z higieną i utrzymaniem czystości. Zakup maszyny czyszczącej to wydatek, jednak mądry wybór sprawi, że ta inwestycja szybko przyniesie pożądane efekty.

Przy wyborze odpowiednich rozwiązań warto zastanowić się, jakie problemy ma rozwiązać, w jakich obszarach ma być zastosowany sprzęt i czy spełni oczekiwania osoby sprzątającej? Zakup powinien być przemyślany, a najlepiej poprzedzony profesjonalnymi konsultacjami.

Maszyny czyszczące a szybkość pracy

Duża ilość krzeseł i stolików, niekomfortowe dojście do miejsc, które trzeba wysprzątać, brak możliwości szybkiego przemieszczania się czy utrudniony dostęp do prądu? Te problemy na pewno rozwiąże odkurzacz Nilfisk GD5 Battery. Oferuje wszystko, co niezbędne do efektywnego czyszczenia, bez konieczności korzystania z kabli i gniazdek elektrycznych.

Urządzenie jest bardzo wygodne, kompaktowe i przenośne. To odkurzacz plecakowy, który skutecznie upora się z brudem i kurzem, w obiektach, które są wyposażone w dużą liczbę krzeseł, foteli, stołów czy półek. To idealny odkurzacz do hoteli, restauracji, kawiarni, sal kinowych czy konferencyjnych.

Funkcja zwiększania siły ssania jest bardzo przydatna w uciążliwych warunkach, kiedy brud i kurz utrudniają pracę personelu sprzątającego. Maszyna czyszcząca uzyskuje prędkość nieosiągalną dla odkurzaczy pracujących w technologii zasilania sieciowego, a najniższy w tej klasie urządzeń poziom ciśnienia akustycznego (60 dB) daje możliwości sprzątania w porze dziennej.

Dużym atutem jest wspomniana wyżej mobilność, a także długi czas pracy, krótki czas ładowania baterii i możliwość zwiększania mocy w celu uzyskania lepszej wydajności. Odkurzacz posiada dwa naprzemiennie pracujące akumulatory litowe 36V, które umożliwiają ciągłą pracę urządzenia.

Inne zalety?

  • Bezprzewodowa i ergonomiczna konstrukcja zapewnia maksymalną swobodę i mobilność
  • Wysoka produktywność przy nawet 60 minutach pracy z w pełni naładowanym akumulatorem litowym 36V
  • Najszybsze w tej klasie urządzeń ładowanie akumulatora w zaledwie 40 minut umożliwia nieprzerwaną pracę przy użyciu dwóch akumulatorów
  • Brak kabla, o który można się potknąć, stwarza bezpieczniejsze otoczenie dla operatora i przebywających w nim osób
  • Optymalna wydajność czyszczenia dzięki funkcji intensywnego sprzątania do trudnych zadań
  • Niski poziom ciśnienia akustycznego umożliwia oszczędne sprzątanie w ciągu dnia

Szybsze czyszczenie podłóg – wydajny automat szorująco-zbierający

Maszyny czyszczące mogą podnieść produktywność codziennych czynności, dzięki wyposażeniu w sprawdzone technologie i rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest kompaktowy i wydajny automat szorująco-zbierający SC401. Urządzenie jest szybkie, bardzo zwrotne, a czynności czyszczące pozwala wykonywać z minimalnym wysiłkiem. Maszyna może być z powodzeniem stosowana w porze dziennej, gdyż wysoka wydajność idzie w parze z wyjątkowo niskim poziomem hałasu.

Urządzenie SC401 sprawdzi się najlepiej w takich miejscach jak biura, hotele, sale konferencyjne itp. Wysoka i stała wydajność jest zapewniana przez dek szorujący o średnicy 43 cm wyposażony w szczotkę lub pad. Wysoką wydajność zbierania wody zapewnia system zakrzywionej ssawy, dzięki któremu podłoga pozostaje całkiem sucha. Wydajna jest również praca akumulatora, który umożliwia nieprzerywane działanie nawet przez 4 godziny. Pojemnik roztworu można uzupełniać nawet do 100 minut. Maszyna czyszcząca jest bardzo intuicyjna, wystarczy krótkie przeszkolenie, aby używać ją z powodzeniem. Manewrowanie jest łatwe, dzięki czterem kołom, a przycisk OneTouch™ aktywuje wszystkie funkcje jednym kliknięciem.

Urządzenie SC401 jest dostępne w wersji akumulatorowej i przewodowej. Wersja akumulatorowa posiada również system kontroli trakcji, zwiększając komfort korzystania z urządzenia.

Czym charakteryzuje się automat szorująco-zbierający?

 • Kompaktowa konstrukcja i łatwość manewrowania
 • Wydajny i potężny silnik ssący zapewnia doskonałe efekty mycia i zbierania wody
 • Zatrzaskowa instalacja i odłączanie szczotki oraz lekka ssawa bez podłączenia do węża
 • Opatentowany elastyczny pas mocujący ssawę ułatwia i upraszcza czynności konserwacyjne
 • System mieszania detergentu zapobiega dozowaniu nadmiernej ilości substancji chemicznych, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego i obniżenia całkowitych kosztów sprzątania
 • Ergonomiczny uchwyt z dotykowymi elementami sterującymi, przycisk  OneTouch™ oraz ikony z instrukcjami sprawiają, że urządzenie można z łatwością uruchomić
 • Technologia Nilfisk SilentTech™ obniża poziom hałasu z 65dB(A) do 60dB(A) w trybie cichym

Twój problem rozwiąże wprowadzenie dopasowanych rozwiązań! Skontaktuj się z naszym Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży i zapytaj o maszyny czyszczące dostosowane do codziennych zadań związanych z utrzymaniem czystości w twojej firmie.