Mycie okien. Jakie produkty wybrać?

Autor: Higma Service

Restauracje, centra handlowe, szkoły, banki… Czy wiesz, że wszystkie te miejsca mają taką samą wizytówkę? Są nią czyste i zadbane powierzchnie. Do tych należą m.in. okna, które przyciągają uwagę i wpływają na pozytywne pierwsze wrażenie. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie środki najlepiej wybrać do mycia okien.

 

Mycie okien to czynność ważna nie tylko ze względów estetycznych, dlatego odpowiednia częstotliwość i sposób pielęgnacji, czy też dobór środków czyszczących, to czynniki decydujące o tym, jak długo okna pozostaną w dobrej kondycji. Przyjrzyjmy się zatem propozycjom produktów do mycia szklanych powierzchni, spełniających różne potrzeby i wymagania użytkownika.

 

Zestaw Starter TopLock firmy Vermop

Zestaw Starter TopLock pozwala zadbać o najwyższy standard czystości szyb! To produkt uniwersalny, tak więc nadaje się do zastosowania w różnego rodzaju przestrzeniach. Starter TopLock wykonano w bardzo precyzyjny sposób i z niezwykle trwałych materiałów. Producenci postawili na wygodę użytkowania i ergonomię, które zdecydowanie przyspieszają cały proces mycia okien. A co ze smugami? TopLock zaprojektowano tak, aby docierać nawet do trudno dostępnych miejsc i pozostawiać szklane powierzchnie czyste oraz lśniące. W skład zestawu wchodzą myjka LockStrip, ściągaczka LockHead, skrobak Glassman i trzyczęściowy kij teleskopowy.

 

 

Powlekane ścierki z mikrowłókien PVAmicro firmy Vileda Professional

Ścierki PVAmicro to rozwiązanie dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjną formę pielęgnacji okien niż zestaw akcesoriów. Produkt Viledy wykonano z impregnowanych tworzywem sztucznym mikrowłókien (PVA), dlatego jest on uniwersalny, a zarazem innowacyjny. Materiał i technologia, w jakiej wykonano ścierki PVAmicro, wpływają na wysoką jakość czyszczenia. Mikrowłókna zapewniają doskonałą chłonność wody, co umożliwia pielęgnację powierzchni szklanych bez smug i innych pozostałości. Ponadto dzięki ścierce Viledy możesz zapomnieć o wycieraniu okien na sucho. Co istotne, PVAmicro po płukaniu utrzymuje 40 razy mniej cząsteczek zanieczyszczeń niż zwykła ścierka, nie pyli i usuwa brud niewidoczny gołym okiem. A to wszystko bez użycia dodatkowej chemii – wystarczy czysta woda!

 

 

Środek do czyszczenia szyb i okien GLASS cleaner marki Werner&Mertz

Ostatnimi czasy można zauważyć, że ekologia zaczyna mieć dla nas coraz większe znaczenie, właściwie na każdej płaszczyźnie funkcjonowania. GLASS cleaner to droga do czystych powierzchni szklanych, przeznaczona dla wszystkich, którym zależy na ekologicznych rozwiązaniach. Produkt firmy Werner&Mertz zapewnia wysoką skuteczność mycia okien, brak zacieków, a także bezpieczeństwo w trakcie pracy. GLASS cleaner został stworzony na bazie alkoholu, w związku z czym bardzo szybko i skutecznie usuwa tłuste zabrudzenia czy naloty z nikotyny. Produkt nadaje się do czyszczenia wszelkich powierzchni szklanych i luster, znajdujących się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

 

 

Najlepsze rozwiązania

Szukasz idealnego rozwiązania w zakresie czystości i higieny w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami – wspólnie dobierzemy najlepsze opcje. Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem 801 315 198. Czekają na Ciebie również nasi Regionalni Kierownicy Sprzedaży – kontakt znajdziesz tutaj.

 

Zaktualizowano: 27.05.2019