Ostanie dni na rejestrację - konferencja Czyste Powietrze 17.05.2018 roku w Opolu!

Autor: Higma Service

Czy widzisz,  jak bardzo jest zanieczyszczone powietrze, którym oddychasz? Oczywiście, że nie! Czasem zobaczysz dym unoszący się z kominów lub poczujesz nieprzyjemny zapach podczas sezonu grzewczego. To, że nie widzimy problemu nie znaczy, że on nie istnieje. Konferencja Czyste Powietrze realizowana w ramach programu EKOlogiczni w biznesie ma na celu edukacje wszystkich zainteresowanych tematem smogu, zanieczyszczeń i konsekwencji zdrowotnych związanych z tym problemem.

Czy problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy również ciebie, twojej firmy czy rodziny?

  • 40 tysięcy osób w Polsce umiera co roku z powodu zanieczyszczeń powietrza
  • 2 tysiące poronień rocznie spowodowanych zanieczyszczeniami powietrza w Polsce oraz zmniejszająca się masa urodzeniowa noworodków, których matki były narażone w okresie ciąży na wdychanie zanieczyszczeń!
  • Zanieczyszczenie powietrza jest siódmym najpoważniejszym czynnikiem ryzyka przedwczesnych zgonów osób powyżej 30. roku życia w Polsce
  • 62 proc. przedszkoli znajduje się na obszarach, gdzie w powietrzu zewnętrznym przez ponad 35 dni w roku utrzymują się stężenia pyłu PM10 przekraczające 50 μg/m3 (mikrogramów na metr sześcienny)
  • Wszystkie przedszkola w Polsce znajdują się na terenach, gdzie powietrze nie spełnia normy WHO dla pyłu PM2,5, czyli stężenie roczne jest większe niż 10 μg/m3
  • 47% przedszkoli w województwie opolskim znajduje się na obszarach z przekroczonymi normami dziennymi dla pyłu PM10
  • Badania przeprowadzone w Krakowie potwierdzają, że przeziębienia u dzieci 2-3-krotnie częściej występują wtedy, kiedy jest większe zanieczyszczenie powietrza!
  • 13 kwietnia 2018 roku Opole osiągnęło limit 35 dni w roku z przekroczeniem poziomu dopuszczalnego  PM10 50 µg/m3 dozwolonego prawem!  w Opolu! (Zachęcamy do obserwowania Opolskiego Alarmu Smogowego, który na bieżąco informuje o jakości powietrza w Opolu i okolicach)
  • 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast znajduje się w Polsce!
  • Badania potwierdzają: im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym krócej żyjemy. Smog wpływa negatywnie nie tylko na układ oddechowy, ale również krążenia. Dotyczy to każdego z nas!

 

 

Powyższe dane dają do myślenia, prawda? Okazuje się, że na konsekwencje zdrowotne narażeni się wszyscy, ale najbardziej dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Co zrobić, aby w naszym mieście oddychało się lepiej? Co zrobić, aby dzieci mniej chorowały i miały szansę na zdrowa aktywność zimą na dworze? Jak chronić się przed zanieczyszczeniami w zamkniętych pomieszczeniach? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć na konferencji – rejestracja na stronie konferencji! Obserwuj stronę wydarzenia! Już w tym tygodniu przedstawimy szczegółową agendę!