Po co, kiedy i gdzie stosować odświeżacze powietrza?

Autor: Higma Service

Przykry zapach z toalety? Pokój hotelowy, w którym ktoś palił papierosy mimo zakazu? A może zaduch w małej, sporadycznie używanej sali konferencyjnej? Czasem otwarcie okna nie jest możliwe, a czasem po prostu nie pomaga. Jednym z dobrych sposobów, aby odmienić przykry stan rzeczy jest zastosowanie odświeżaczy powierza.

Jak zapach działa na ludzi?

Każdy z nas doświadczył w swoim życiu momentu, w którym znalazł się w miejscu, gdzie unosił się niesamowity zapach domowych wypieków i konfitur. Była to prawdopodobnie chwila, w której przypominały nam się wszystkie wspaniałe zdarzenia z dzieciństwa spędzonego we własnym domu lub w odwiedzinach u babci. A może za każdym razem kiedy przechodzisz obok kwitnących róż, przypominają Ci się najlepsze wakacje w życiu podczas pobytu na działce u koleżanki? Zapach to potężny zmysł, dostarcza nam wiele informacji, bez których rozumienie otaczającego nas świata byłoby utrudnione. Zapachy wielu miejsc mamy również zapisane w naszej pamięci – stąd taka łatwość w przypominaniu sobie zdarzeń z dzieciństwa właśnie w momencie odczuwania woni podobnej do tej, którą czuliśmy w przeszłości. Ponadto badania przeprowadzone przez psychologów pokazują, że zapach potrafi wzbudzić reakcję emocjonalną. Przyjemny zapach sprawia, że odczuwamy pozytywne emocje, a nieprzyjemny wzbudza odrazę. Dzięki tym właściwościom zapach może służyć jako narzędzie marketingowe. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoi klienci mieli pozytywne doświadczenia z Twoim hotelem, salonem czy gabinetem, warto dbać o pomieszczenia i łazienki, i nie zapominać o stosowaniu odświeżaczy powietrza.

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Na rynku dostępnych jest wiele odświeżaczy powietrza. Przykładem mogą być produkty marki Diversey, która w swojej ofercie ma odświeżacze linii Good Sense. Pośród nich można znaleźć tradycyjne odświeżacze powietrza w aerozolu o kilku aromatach, wśród których największą popularnością cieszą się zapachy mandarynkowy i morski. Tego typu odświeżacze świetnie sprawdzą się w toaletach dla pracowników lub gości. W linii produktów marki Diversey znajdują się również automatyczne rozpylacze zapachów o zasilaniu bateryjnym, które można zainstalować w toalecie lub w poczekalni. Co kilkadziesiąt minut rozprzestrzenią one woń, która szybko dotrze w każdą część pomieszczenia. Do miejsc, w których istnieje cyrkulacja powietrza doskonale nadaje się Good Sense 30 Day. To system odświeżania powietrza, który możesz dyskretnie umieścić w niewielkim dozowniku. Powietrzu, które przejdzie przez wkład z odświeżaczem zostaje nadany przyjemny zapachu. System ten jest prosty w użyciu – nie wymaga baterii, a wkłady wystarczy uzupełniać co 30 dni.

 

Odświeżacze powietrza Good Sense

Odświeżacze powietrza do hotelu

W badaniach przeprowadzonych w jednym z luksusowych hoteli w Kalkucie zapytano, które czynniki miały największy wpływ na doświadczenie z pobytu w hotelu. Aż 41% badanych wskazało, że to właśnie przyjemny zapach unoszący się w obiekcie miał znaczenie przy wystawianiu pozytywnej oceny. Czynnik ten był większy niż jakość jedzenia, infrastruktura hotelowa czy zachowanie personelu. Badania te pokazują, że dbanie o zapach w hotelu jest istotne i nie może być pomijane na żadnym etapie przyjęcia gości – od pierwszego kontaktu w recepcji, po wejście do pokoju hotelowego.

Jeżeli chodzi o odświeżacze do jednostek mieszkalnych, to zdecydowanie najpopularniejsze są odświeżacze z linii Room Care, do stosowania przed wyjściem z posprzątanego pokoju. Do wyboru są dwa preparaty o świeżym i przyjemnym zapachu – Room Care 5 oraz Room Care 5.1. Ten drugi został opracowany specjalnie do usuwania zapachu tytoniu – świetnie się sprawdzi w pokojach przeznaczonych dla palaczy lub w takich, w których ktoś palił mimo zakazu.

W starszych hotelach przyczyną nieprzyjemnego zapachu mogą być wysłużone zasłony czy wykładzina. W tym wypadku warto również zadziałać na to źródło i użyć produktu Good Sense Fresh, który można stosować na tkaniny, dzięki czemu wydobywa się z nich przyjemna woń.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając odświeżacz powietrza warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on technologię O.N.T, neutralizującą nieprzyjemne zapachy. Technologia ta pozwala na faktyczną eliminację nieprzyjemnych zapachów, a nie jedynie ich maskowanie. Większość odświeżaczy powietrza marki Diversey posiada tę technologię.

 

Chociaż odświeżacze powietrza nie zastąpią nigdy codziennego, dokładnego sprzątania, wpływają na zmysł klientów, którzy mogą wiązać pozytywne doświadczenia właśnie z pobytem w naszym hotelu czy gabinecie. Ponadto są pewnego rodzaju zabezpieczaniem – dzięki nim mamy pewność, że między cyklami sprzątania przynajmniej zapach w pomieszczeniu czy toalecie będzie przyjemny.

Chcesz wiedzieć więcej lub potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej technologii odświeżania powietrza? Skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży lub z Biurem Obsługi Klienta (tel. 801 315 198), aby uzyskać fachową pomoc.

 

Źródła

Lindstrom, M. 2009. Buyology: Truth and Lies About Why We Buy. Arrow Books Ltd.

Chatterjee S. 2015. Olfactory branding: a new trend for defining brands through smell, Trade and Global Markets, Vol. 8, No. 3.