Trwają Mistrzostwa Świata w myciu rąk

Autor: Higma Service

Minęły już dwa miesiące od inauguracji Mistrzostw Świata w myciu rąk. Co wydarzyło się w tym czasie? Ponad 1 200 użytkowników pobrało materiały edukacyjne ze strony www.akademiaczystosci.pl, wciąż otrzymujemy wiadomości z przedszkoli o przeprowadzonych zajęciach, a my sami pojawiliśmy się w programie Pytanie na Śniadanie, by pokazać, jak poprawnie myć ręce. Dzieje się naprawdę wiele, a to dopiero początek kampanii!

Początki akcji

Mistrzostwa Świata w myciu rąk naprawdę nabierają rozpędu, ale warto przypomnieć sobie, jak się zaczęły. W 2017 roku rozpoczęliśmy akcję, która objęła opolskie przedszkola, odwiedzaliśmy przedszkolaki i prowadziliśmy w ich grupach zajęcia na temat tego, jak poprawnie myć ręce. Rozmawialiśmy o bakteriach, wspólnie myliśmy ręce i przeprowadzaliśmy proste eksperymenty, które miały pokazać dzieciom, że ręce należy myć zawsze – nie tylko wtedy, gdy widać na nich brud. Akcja cieszyła się tak dużą popularnością, że zaczęły się z nami kontaktować przedszkola spoza Opola. Postanowiliśmy więc zaktualizować formułę Mistrzostw Świata tak, by każde przedszkole, niezależnie od regionu, w którym się znajduje, mogło wziąć w nich udział. Co zrobiliśmy?

Akademia Czystości

Stworzyliśmy specjalną stronę internetową Akademia Czystości, na której znajdują się bezpłatne materiały edukacyjne. Mogą się nimi zainteresować wychowawcy przedszkolni, ale także rodzice, którzy chcą porozmawiać ze swoimi pociechami na temat higieny. W materiałach można znaleźć między innymi prezentację z zabawnymi ilustracjami, proponowany scenariusz zajęć bazujący na naszych doświadczeniach czy tablicę z instrukcją mycia rąk. W świat mycia rąk wprowadza ekipa czyściochów czyli Pan Brudek, Pan Bąbelek, Pan Mydełko, Pani Kropelka i Pan Szczoteczka.

niezbednik-mistrza

Ogólnopolską edycję kampanii rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku i cieszymy się, że już po dwóch miesiącach jej trwania na Akademii Czystości zagościło ponad 3 000 użytkowników, a materiały edukacyjne pobrano ponad 1 200 razy! Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej, bo temat mycia rąk jest jak najbardziej aktualny i taką wiedzę powinniśmy przekazywać dzieciom już od najmłodszych lat. W ramach inspiracji wrzucamy filmik, który zrealizowaliśmy podczas oficjalnego startu kampanii – klik oraz nasze wystąpienie w programie „Pytanie na Śniadanie” TVP2. Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych i prowadzenia własnych zajęć.

Konkurs

W ramach kampanii chcemy nagrodzić te przedszkola, które po mistrzowsku wprowadzają dzieciaki w świat higieny. Ogłosiliśmy więc konkurs, w którym nagrodą główną jest bon o wartości 3 tysięcy złotych na zakup środków higienicznych i dozujących oraz spotkanie przedszkolaków z aktorem Kazimierzem Mazurem. Tak, tak, to właśnie Kazimierz Mazur został ambasadorem naszej kampanii i wspiera nas swoimi działaniami. Jest nie tylko serialowym lekarzem, ale także tatą, który wie, jakie znaczenie mają czyste ręce dla zdrowia dzieci.

kazimierz-mazur-higma-service

By wziąć udział w konkursie, należy przeprowadzić ciekawe zajęcia na temat mycia rąk i wysłać do nas relację. Szczegóły dotyczące konkursu oraz jego regulamin można znaleźć tutaj. Każde przedszkole, które weźmie udział w konkursie, otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kampanii.

konkurs-mistrzostwa-swiata

Bądźmy w kontakcie

Zachęcamy do polubienia naszych kanałów w mediach społecznościowych – dzięki nim będziecie na bieżąco z informacjami o kampanii. W grudniu na naszym Facebooku pojawi się minikonkurs z atrakcyjną niespodzianką. Zasubskrybuj także nasz kanał na YouTube. I pamiętaj o najważniejszym – zawsze możesz do nas napisać pod adres kontakt@akademiaczystosci.pl.