Wózki do sprzątania w szpitalach i domach opieki

Autor: Higma Service

Jeśli stoisz przed dylematem i zastanawiasz się, jaki wózek do sprzątania wybrać do szpitala lub domu opieki, nie musisz się martwić – tutaj dostaniesz odpowiedź. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jakie wózki do sprzątania wybrać. W naszej ofercie mamy rozwiązania marki Vermop.

Czystość w szpitalach i domach opieki

Czystość w szpitalach i domach opieki to kwestia priorytetowa. W tych miejscach obowiązują szczegółowe procedury regulujące między innymi takie aspekty jak gospodarkę odpadami medycznymi i komunalnymi czy dekontaminację pomieszczeń.

Choć skuteczność sprzątania jest tutaj niezwykle istotna, to musi być ono także przeprowadzone w sposób bezpieczny – zarówno dla personelu jak i pacjentów, pensjonariuszy i ich gości. Wiele powierzchni będzie wymagało dodatkowo dezynfekcji. O tym, jak ważną rolę pełni ona w takich miejscach pisaliśmy w artykule „Czym zarażamy się w szpitalach?”

Jak wybrać zatem wózek, który pomoże nam sprzątać skutecznie, ale też bezpiecznie?

Maksimum możliwości

Po pierwsze, wybierając wózek dla szpitala, zwróć uwagę, czy możesz dowolnie komponować jego elementy. To bardzo istotne, ponieważ każdy szpital czy dom opieki sprząta się inaczej. Odpowiedni wózek powinien być dostosowany do specyfiki każdego obiektu – rodzaju i liczby pomieszczeń.

Wózki do sprzątania Vermop składają się z modułów, za pomocą których możesz dowolnie skonfigurować swój sprzęt. W ten sposób każdy szpital może stworzyć wózek, który spełni jego indywidualne potrzeby.

Dobrym wyborem jest na przykład wózek Vermop Equip, którego poszczególne elementy dają się łatwo wyjmować, a dzięki systemowi szuflad maksymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń, uzyskując do 50% więcej miejsca niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Ergonomia – idealny wózek do sprzątania!

Odpowiednio dobrany sprzęt oznacza ergonomię. Zadbaj o to, by wózek do sprzątania miał regulowaną wysokość i nie ważył zbyt dużo.

Dopasowując wózek do osób sprzątających, ułatwisz ich pracę i zadbasz o odpowiednią postawę kręgosłupa podczas wykonywania obowiązków. Wózki Vermop można dostosować do każdego wzrostu – nie tylko podnosi to wydajność personelu sprzątającego, ale i zwiększa jego motywację.

Wózek do sprzątania w placówce medycznej powinien być także lekki tak, by można było nim swobodnie operować. Rozwiązania Vermop, nawet w pełni załadowane, dają się łatwo prowadzić i sterować. To ważne, bo w szpitalach czy domach opieki często sprzątamy na bieżąco, wśród pacjentów i pensjonariuszy, a to wymaga od nas ostrożności. Łatwiej zadbać o bezpieczeństwo pacjentów, gdy sterujemy wózkiem, nad którym mamy pełną kontrolę.

Bezpieczeństwo

Wózki do sprzątania w szpitalu muszą być bezpieczne. Przyczynia się do tego ich waga i łatwość prowadzenia, ale także sama konstrukcja.

Gdy sprzątamy wśród pacjentów, musimy zadbać o to, by środki chemiczne znajdujące się na wózku nie znajdowały się w zasięgu wzroku. Warto dobrać odpowiednie osłony, które całkowicie lub częściowo ukryją chemię i zabezpieczą ją przed dostępem niepowołanych osób.

Znaczenie ma tutaj także materiał, z którego jest wykonany wózek do sprzątania. W placówkach medycznych warto skorzystać z wózków, które będą odporne na korozję i preparaty dezynfekcyjne.

Właściwy wózek jest także łatwy do utrzymania w czystości. Nie składa się z wielu skomplikowanych elementów, których nie sposób wyczyścić. Ważne jest dbanie nie tylko o czystość szpitalnych przestrzeni, ale także o czystość samego sprzętu. Wózek, którego części nie będziemy w stanie wyczyścić, może stać się siedliskiem groźnych bakterii.

Wybierz wózek na miarę swoich potrzeb

Jeśli chcesz optymalnie skonfigurować własny wózek do sprzątania, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 315 198 lub Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Pomożemy Ci stworzyć rozwiązanie, które będzie najlepsze dla twojej placówki medycznej.