Co robić z dzieckiem w domu? Ucz przez zabawę!

Autor: Higma Service

W obecnej sytuacji wiele osób spędza czas w domu, pracując zdalnie lub opiekując się pociechami. Dlaczego tak ważne jest, aby ograniczyć kontakt ze światem zewnętrznym? Ponieważ dzięki takiemu zachowaniu możemy zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i rozwój pandemii. Internet jest pełen artykułów na ten temat i wnioskując po opustoszałych ulicach, Polacy wzięli sobie ten fakt do serca. Jednak nieustanne przebywanie w domu może nie być łatwe, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. W związku z tym wiele osób zachodzi w głowę – co robić z dzieckiem w domu?

Co robić z dzieckiem w domu?

Pomysłów jest cała masa, jednak wiele zależy od wieku pociechy. Uczniowie mają swoje zadania do odrobienia czy lektury do przeczytania. W przypadku młodszych dzieci możemy postawić na zabawy plastyczne, muzyczne, ruchowe i wiele innych, które niejednokrotnie proponują przedszkola. Jednak obecna sytuacja zagrożenia zakażeniem koronawirusem daje do myślenia, dlatego warto postawić także na edukację na temat prawidłowej higieny. Dotychczasowa analiza zachorowań pokazuje, że dzieci należą do grupy mniej narażonej na ciężki przebieg choroby, jednak wciąż mogą być nosicielami wirusa, nawet jeśli przechodzą to bezobjawowo.

Dlatego wykorzystaj ten czas najlepiej jak się da i naucz swoje dzieci myć ręce po mistrzowsku! Ponieważ jesteśmy ekspertami w dziedzinie prawidłowej higieny, mamy dla Ciebie pomocne materiały! We wrześniu 2018 r. rozpoczęliśmy kampanię edukacyjną Mistrzostwa Świata w myciu rąk, w ramach której organizowaliśmy konkurs dla przedszkoli na najciekawsze zajęcia o higienie rąk. Konkurs co prawda dobiegł końca, jednak materiały edukacyjne wciąż są na naszej stronie! Kliknij tutaj i pobierz Niezbędnik Mistrza.

W Niezbędniku Mistrza znajdziesz:

  • prezentację multimedialną, w której bohaterowie kampanii tłumaczą, dlaczego mycie rąk jest ważne oraz kiedy i jak należy myć ręce,
  • tablicę z obrazkową instrukcją mycia rąk, którą możesz wydrukować i powiesić w łazience, by dzieci mogły krok po kroku kontrolować, czy poprawnie umyły ręce,
  • szablony dyplomów, które możesz wręczyć  dziecku na zakończenie zajęć jako świadectwo tego, że właśnie zostało Mistrzem Świata w myciu rąk.

Mistrzostwa Świata w myciu rąk

Mistrzostwa Świata w myciu rąk to kampania edukacyjna, której celem jest dotarcie do jak największej liczby przedszkolaków. Po co? Aby zbudować w nich świadomość, że higiena rąk jest niezwykle ważna w codziennym życiu. Ma ona realny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie każdego człowieka, dlatego warto uczyć jej dzieci od najmłodszych lat. Higma Service, jako firma społecznie odpowiedzialna, postanowiła stworzyć projekt, który uświadomi zarówno dorosłym, jak i dzieciom, że zdrowie zaczyna się od dobrych nawyków. Często sami dorośli nie wiedzą, jak poprawnie myć ręce i nie przywiązują do tego większej wagi. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym materiałom i wspólnej chęci budowania świadomości możemy to zmienić.

Kliknij tutaj i zobacz, jak mogą wyglądać takie zajęcia na przykładzie przedszkola z Brodnicy Górnej, które zwyciężyło w konkursie Mistrzostw Świata w myciu rąk. Zapraszamy również na stronę kampanii!

Dodatkowo możesz pobrać i wydrukować kolorowanki „Czyste rączki”, które stworzyliśmy we współpracy ze sklepem internetowym doczysta.pl

Kolorowanka 1

Kolorowanka 2