Jak czyścić powierzchnie okołobasenowe?

Autor: Higma Service

Wraz z nadejściem sezonu letniego zwiększyło się zainteresowanie oraz oczekiwania w zakresie organizacji spędzania czasu wolnego. Istotnym warunkiem poprawnego funkcjonowania basenu jest starannie zaprojektowany plan higieny powierzchni okołobasenowych. Jak sprzątać powierzchnie okołobasenowe, by były higieniczne i bezpieczne? Jakie rozwiązania zastosować? Dzielimy się naszą wiedzą!

Jak zaplanować działania?

Basen czy park wodny, aby odpowiednio przygotować się do odwiedzin gości musi odpowiednio zaplanować działania serwisu sprzątającego. Trudne warunki pracy, uciążliwy mikroklimat sprawiają, że praca na powierzchniach okołobasenowych nie należy do łatwych, a personel pracuje w bardzo specyficznych warunkach.

Rozwiązania dla powierzchni okołobasenowych

Tak samo jak w przypadku tworzenia technologii sprzątania dla przestrzeni wokół basenu. Technologię mają na celu ułatwić prace personelu serwisu sprzątającego, poprawić efektywność, zaoszczędzić czas, a przede wszystkim zagwarantować najwyższe standardy higieniczno – sanitarne, aby goście w trakcie korzystania z obiektu mogli poczuć się bezpiecznie. Maszyny szorująco – zbierające, odkurzacze do zbierania wody, akcesoria ręczne do posadzek, ręczne pady diamentowe, jak Twister Pad. Wszystkie narzędzia w parze z odpowiednio dobranym preparatami chemicznymi zagwarantują najwyższe standardy usuwania zabrudzeń, ale również ułatwią pracę personelowi serwisu sprzątającego.  Podobnie jest w przypadku tworzenia technologii sprzątania dla przestrzeni wokół basenów w budynkach. Liczna grupa hoteli, resortów czy spa zmagają się z tymi samymi problemami.

W czyszczeniu powierzchni okołobasenowych rozróżniamy etapy czyszczenia

  • czyszczenie bieżące
  • czyszczenie okresowe
  • czyszczenie gruntowe

Do wszystkich etapów czyszczenia możemy wykorzystać produkty marki Diversey. Do czyszczenia bieżącego możemy wykorzystać Twister Pad by DI, miękką szczotkę, oraz preparat do mycia powierzchni Taski Jontec Stride Degraissant. W czyszczeniu okresowym dodatkowo możemy skorzystać z preparatu antypoślizgowego do mycia podłóg i ścian.  Preparat przywraca naturalną mikroporowatość płytkom, a brud w codziennym sprzątaniu jest dzięki temu łatwiejszy do usunięcia. Do czyszczenia gruntownego możemy wykorzystać wszystkie powyższe produkty do utrzymania czystości.

Przeczytaj także

Czystość i higiena mają znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie gości. Chętnie pomożemy Ci w doborze najlepszych rozwiązań. Zadzwoń pod numer 801 315 198 lub skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!